Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

YÜKSELİŞ ŞUBAT AYINDA DA DEVAM EDİYOR

Şubat ayı ihracat rakamları açıklandı. Açıklanan rakamlara göre 2021 yılına hızlı bir giriş yapan Türkiye ihracatı, artışını Şubat ayında da devam ettirdi. Ülke ihracatı 9,6’lık bir yükselişle 16 milyar Amerikan Doları’nı geride bırakmış bulunmakta.

YÜKSELİŞ ŞUBAT AYINDA DA DEVAM EDİYOR
02 Mart 2021 - 13:31

DENİB ve Denizli ihracatları da güçlü performanslarını sürdürdü. DENİB üyelerince şubat ayında yapılan ihracat yüzde 26 artışla 241 milyon Amerikan Doları oldu. TİM tarafından kaydedilen Denizli ihracatı ise yüzde 31 yükselişle 320,5 milyon Amerikan Doları olarak gerçekleşti. Böylelikle ihracat sekiz aylık aralıksız artış serisine şubat ayını da ilave etti ve ihracat yükselişi dokuzuncu aya taşınmış oldu.

“Hedeflerimiz Doğrultusunda İlerliyoruz”

Başak Memişoğlu yaptığı açıklamada “Bu sene 28 gün olan şubat ayında ihracat ailemizin gerçekleştirdiği 241 milyon Amerikan Doları değerindeki ihracatımız, hedeflerimiz doğrultusunda ilerlediğimizi gösteriyor. Şubatta, ocak ayında yaptığımız 220 milyon Amerikan Doları değerindeki ihracatımızın da üzerine çıktık.

İyi başladığımız 2021 yılını, geride bıraktığımız şubat ayındaki ihracat performansımızla güçlendirdik. Bahar mevsimini karşıladığımız bu günlerde ihracatımızdan gelen güzel haberler, yılın geri kalanı için de ipuçlarını barındırıyor.” ifadelerini kullandı.

“Lokomotif Sektörlerimizde Çift Haneli Artışlar Dikkat Çekiyor”

Açıklamanın devamında Memişoğlu “Şubat ayında lokomotif sektörlerimizdeki çift haneli artışların dikkat çekici seviyede olduğunu görüyoruz. İhracatımızda lider konumda bulunan tekstil-konfeksiyon sektörü yüzde 24,5 artışla 123 milyon Amerikan Doları’na ulaştı.

Benzer şekilde; elektrik-elektronik sektörü ihracatını yüzde 53 artırarak 44,4 milyon Amerikan Doları’na taşırken, demir-demir dışı metaller sektörünün ihracatı yüzde 49 yükselişle 28 milyon Amerikan Doları oldu. Madencilik sektörünün ihracatı ise yüzde 48 arttı ve 14 milyon Amerikan Doları olarak gerçekleşti.” dedi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.