Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN YÖNETİMİ MASALA DÖNDÜ

Eğitim iş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan okul yöneticilerinin öğretmenlere geç saatlerde attığı mesajlar dolayısıyla açıklama yaptı. Şube Başkanı Aydoğan eleştirilerini masal diliyle yayınlayarak okul yöneticilerini eleştirdi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN YÖNETİMİ MASALA DÖNDÜ
02 Mart 2021 - 13:36

Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan okul yöneticilerini mesajlar dolayısıyla eleştirdi. Aydoğan açıklama yaparak okul idarisinde bulunan eğitimcilerin sosyal medyayla yatıp kalktığını dile getirdi. Aydoğan açıklamasında şu cümlelere yer verdi;

Bir varmış bir yokmuş. Bir masallar diyarında insanlar sosyal medyaya boğulmuş, ellerinden düşürmedikleri dokunaklı telefonlarla yatıp tweetlerle kalkıyorlarmış. Ülkeyi yöneten Recai Bey tweetle, dağdaki çoban Ahmet Bey whaatsapla, bakkal Mehmet amca facebookla gününü geçiriyormuş.

Artık bir iş yapılacağı zaman öğrencisi öğretmeni, doktoru hemşiresi, gazetecisi hepsi dokunaklı telefondan gelecek mesaja bakar olmuş. Gecesi gündüzü kalmamış bu işin. Saat 20.50’de bir mesaj gelir, ışın hızıyla okul idareleri program yapar, öğretmenler plan yapar, portakallı fasülye için tam uygulamaya geçileceği zaman oyun bozan yaramaz çocuğun birisi küstüm ben oynamıyorum deyip 22.38’de başka bir mesaj gelir bu sefer enginarlı pilav için uyumayan yöneticiler yeni program yapar, öğretmenler yeni plan yapar sosyal guruplardan öğrenci ve velilere duyuru yaparlar.

Neyse ki yarın bu iş böyle olacak artık herşey hazır derken hoop başka bir yaramaz çocuktan  bir mesaj daha gelir sabaha karşı 00.30’da… E yani idareciler, öğretmenler öğrenciler esas duruşta hazır bekliyor sonuçta. Vaktin kaç olduğunun ne önemi var? Program değişti bu sabahtan itibaren uygulama çilekli makarnaya döndü denir…

Komedi deseniz komedi değil, drama deseniz durum daha acı. Aklın ve bilimin yok sayıldığı, devlet ciddiyetinin kalmadığı bir toplumda her tür kargaşa ve umutsuzluk Covid-19 virüsünden daha tehlikeli ve yok edici duruma dönüşür. Türkiye cumhuriyetinin yönetimi aynen bu masala döndü artık…

Be hey vicdansız, işgüzar yöneticiler; Bu öğretmenlerin, öğrencilerin, ailelerin hiç psikolojilerini düşünmüyor musunuz? Bu insanların uykuları, özel hayatları, işleri, çocukları, hastaları, derdi yok mu? Gecenin bir yarısında, sabahın köründe mesaj çekip ertesi günün planını iletmek nerede görülmüş. Haydi sizin üst amirleriniz buna dikkat etmiyor, siz neden aynı hatayı yapıyorsunuz? Sabahın köründe insanları rahatsız etmek ne haddinize? O saatte kaç kişiye ulaşacaksınız, inanları sağlıklı bir şekilde nasıl okula yönlendireceksiniz?

Ciddiyetten uzak, resmi yazışmadan yoksun bir yöntemle ve yazışma diliyle öğretmen, öğrenci ve velilerimizin huzurunu kaçıran, yaşam enerjilerini düşüren keyfi ve işgüzar bu yönetim anlayışını kınıyoruz. Devlet ciddiyetine sahip çıkmaya davet ediyoruz.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.