Haberci Kuş

YEREL BASIN ÖZGÜRLÜKTÜR, HABERDİR, BİLGİDİR

İYİ Parti Grubu adına söz alan Denizli Milletvekili Yasin Öztürk Meclis kürsüsünden basının özellikle de yerel basının sorunlarını dile getirdi .

YEREL BASIN ÖZGÜRLÜKTÜR, HABERDİR, BİLGİDİR
145
03 Ekim 2019 - 7:01

İktidarı , Basın İlan Kurumu üzerinden medyayı yönlendirmekle suçlayan Öztürk ; Basın sadece gazete satarak ayakta kalamaz, ilan ve reklam hayati gelir kalemleridir, bu gelirler de tarafsız ve bağımsız gazeteciliğin teminatıdır dedi .

Konuşmasının devamında Yasin Öztürk , iktidar, yandaş iş adamlarıyla, oluşturulan havuzlarla, kullanılan kamu kaynaklarıyla kendi pelikan medyasını dizayn ediyor ifadelerini kullandı .

İşsiz kalma , kapanma ve hapse atılma gibi korkular ile basın kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Kağıt fiyatları aldı başını gidiyor , baskı , dağıtım , personel giderleri , vergiler hepsi yerel basının sırtında birer yük durumunda oysa ki bilhassa yerel basın Halkın en yakın ve doğru haber kaynağıdır , bu şartlar altında yerel haberciler adeta fedakarca görevini yapmaya çalışıyor , yerel medya siyasetçilerin vatandaş ile arasındaki köprüdür , gelin bu konuda derhal bir komisyon kuralım , yerel basın için yapılabilecekleri ele alalım , sorunları çözme noktasında çalışalım diyerek sözlerini tamamladı .

Yasin Öztürk’ün kürsüye elinde Denizli Gazeteciler Cemiyeti tarafından hazırlanan ve kendisine sunulan “Yerel Basın Acil Durum Özet Bilgi Notu“ dosyası ile çıkması ise dikkat çeken bir nokta oldu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.