Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

ÖZTÜRK, TEŞVİKTE KRİTERLERİ SORDU

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesinde bulundu.

ÖZTÜRK, TEŞVİKTE KRİTERLERİ SORDU
25 Kasım 2020 - 21:50

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk verdiği soru önergesinde: Denizli’nin, ekonomik gelişmişlik seviyesi bahsi geçen 6 ilçeden daha alt seviyede olan ilçelerin neden yatırım teşviklerinden yararlanacak ilçeler arasında yer almadığını da sordu. Öztürk, Denizli’ye komşu illerin il sınırına yakın ilçeleri teşvik kapsamında değerlendirilirken, aynı gelişmişlik seviyesindeki Denizli ilçelerinin değerlendirme dışında tutulmasını da soru önergesinde belirtti. Öztürk, “21.8.2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı”  ile ilçe bazlı teşvik uygulamasına geçilmiştir. Bu doğrultuda; Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda, teşviklerden yararlanabilecek ilçeler hangi kriterlere göre belirlenmiştir? Denizli’nin, Babadağ,  Kale,  Beyağaç,  Baklan, Güney, Çameli ilçeleri teşviklerden yararlanacak ilçeler arasında yer alırken, diğer ilçelerin teşvik kapması dışında tutulmasının nedeni nedir? Denizli’nin, ekonomik gelişmişlik seviyesi bahsi geçen 6 ilçeden daha alt seviyede olan ilçeler neden yatırım teşviklerinden yararlanacak ilçeler arasında yer almamıştır? Denizli’de yatırım teşviklerinden yararlanmayan diğer ilçeler için yeni bir düzenleme yapılması düşünülmekte midir? Denizli’ye komşu illerin il sınırına yakın ilçeleri teşvik kapsamında değerlendirilirken, aynı gelişmişlik seviyesindeki Denizli ilçelerinin değerlendirme dışında tutulması bu ilçelerdeki boş arazilere yeni yatırımcının gelmesini engelleyecektir. Bu kapsamda, gelişmişlik seviyesi aynı olan komşu ilçelerdeki (Bekilli-Karahallı, Çivril-Sivaslı, Çardak-Dazkırı) teşvik bölgeleri dikkate alınarak, Denizli’nin ilçeleri ile ilgili olarak bir düzenleme yapılması düşünülmekte midir?” diye sordu.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.