MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN, DOĞAL TAŞ SEKTÖRÜNÜ İTALYA’DA YALNIZ BIRAKMADI

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, İtalya’nın Verona şehrinde düzenlenen Marmomac Uluslararası Mermer Fuarı’nda Denizli firmalarını yalnız bırakmadı. Şahin Tin; “Sanayicimiz, üretimi, istihdamı ve ihracatıyla her zaman gücümüze güç katıyor. Teknolojik üretimiyle sınırlarımızı aşıyor, dünyanın tercihi oluyor. İş insanlarımızın her platformda yanındayız” dedi.

  • 28 Eylül 2023 - 23:55
  • Son Güncelleme : 28 Eylül 2023 - 23:59

AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanvekili Şahin Tin, İtalya'nın Verona kentinde düzenlenen mermer fuarının açılışına katıldı. Türkiye'den birçok firmanın iştirak ettiği Marmomac Uluslararası Mermer Fuarı’nda stant açan Denizli firmalarını ziyaret eden Milletvekili Şahin Tin’e Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, DENİB Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu ve Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği Başkanı Mehmet Serter eşlik etti.

“Teknolojik üretim dünyanın tercihi oluyor”

Fuar açılışının ardından Denizli firmalarının stantlarını tek tek ziyaret eden Milletvekili Şahin Tin ve beraberindeki heyet firma sahiplerinden bilgiler aldı, sektörün taleplerine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Fuarı değerlendiren Milletvekili Şahin Tin; “Denizli'mizden 25 firmanın katıldığı Mermer Fuarı’nın kentimiz ticaretine ve ihracatına olumlu yansımaları olacağına inanıyorum. Fuara katılan firmalarımıza başarılar diliyorum. Sektörlerin gelişmesi büyümesi için taş taş üstüne koymaya sanayicimizin yanında olmaya kararlıyız. Madencilerimiz ilkel yöntemlerle değil katma değeri yüksek ürünlerle fuar alanında görücüye çıkmış durumda. Eskiden olduğu gibi sanayicimiz artık kol gücüne dayalı montaj yapmıyor. Teknolojik üretimiyle sınırlarını aşarak dünyanın tercihi oluyor, ürünleriyle göz kamaştırıyor” dedi.

“Güçlü Türkiye’nin şahlanışına güçlü sanayimiz destek veriyor”

“Fuar alanında gurur vesilemiz firmalarımızın mermer, doğal taş, kimyasal ürünler, taş işleme makinaları oldukça dikkat çekiyor” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye’yi küresel güç haline getiren en temel unsurlardan birinin de sanayicimizin gayreti olduğu aşikârdır. İş insanımız her fırsatı değerlendiriyor. Fuarlarda açtıkları stantlarla görücüye çıkardıkları ürünler, girişimci firmalarımızın atılımlarının yolunun açıldığına işaret ediyor. Milletimiz çalışkanlığıyla, alın teriyle, kabiliyetini, emeğini ortaya koyuyor. Güçlü Türkiye’nin şahlanışına güçlü sanayimiz destek veriyor. Ülkemizin sahip olduğu zenginlikleri milletimizin refahını yükseltmek için kullanmayı sürdüreceğiz. Ülkemizin ve şehrimizin potansiyeline inanan, ekonomimize güvenen, iş insanlarımızın her platformda yanındayız. Üretimi, ihracatı, büyüme odaklı yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdürüyoruz. Fuara katılan firmalarımızın hedeflerine ulaşmalarını, bereketli ve başarılı bir fuar geçirmelerini diliyorum” dedi.

Milletvekili Şahin Tin, son olarak DENİB’in fuar alanında kurduğu info standı ziyaret etti. Milletvekili Şahin Tin, fuar süresince üyelerinin toplantı organizasyonlarına, stant alanını kullanmalarına ve sektör tanıtımına olanak sağladıkları için DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu’nun şahsında başkan yardımcılarına ve tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti.