Haberci Kuş

HAFİZE KURBAN DAVASINA KORONA ERTELEMESİ

27 Ağustos 2019’da boşanmak istediği erkek tarafından katledilen Hafize Kurban cinayeti davasında karar duruşması olması beklenen 3 Temmuz’daki duruşmadan tekrar ertelenme kararı çıktı. Bir sonraki duruşma 23 Temmuz’da Denizli 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

HAFİZE KURBAN DAVASINA KORONA ERTELEMESİ
204
03 Temmuz 2020 - 19:23

Denizli 6. Ağır Ceza Mahkemesinde kararın açıklanması beklenen 3 Temmuz 14.00’da görülen davada katil zanlısı Uğur Kurban’ın avukatı, 65 yaş üstü olması nedeniyle cezaevine girerek zanlı ile görüşemediğini ileri sürerek duruşmanın ertelenmesini talep etti.

Hafize Kurban cinayeti davasının ilk duruşması 11 Kasım 2019’da Denizli 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. 5 Haziran 2020’de gerçekleşen son duruşmada ise, savcı mütalaasında “tasarlayarak eşi kasten öldürme, eşe karşı kasten yaralama, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin kaydedilmesi” suçlarına dayanarak katil zanlısı Uğur Kurban’ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını istedi. Karar duruşması olması beklenen duruşma 3 Temmuz Cuma saat 14.00’da Denizli 6. Ağır Ceza Mahkemesinde yapıldı ancak dava tekrar ertelendi. Katil zanlısının avukatı 65 yaş üstü olması nedeniyle cezaevine girip katil zanlısı Uğur Kurban ile görüşemediğini ileri sürerek davanın ileri tarihe ertelenmesini talep etti. Ertelenme talebinin kabul edilmesi üzerine dava tekrar ertelenerek 23 Temmuz’a tarih verildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.