Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

DENİZLİLİ HAMAMCILAR AÇILMAK İSTİYOR!

Koronavirüs önlemleri nedeniyle hamam ve sauna gibi işletmelerin kapanmasıyla Denizli’de hamamcılar isyan noktasına geldi. Hijyen ve sağlık sektörünün bir kolu olduklarını dile getiren Lara Form Spa işletmecisi Kamuran Balveren, “sabun ve suyun olduğu yerde koronavirüs olması düşünülemez. Bizim için herşeyden önemlisi hijyen ve temizlik” dedi.

DENİZLİLİ HAMAMCILAR AÇILMAK İSTİYOR!
22 Aralık 2020 - 4:57

Hamamlar aynı zamanda sağlık merkezleridir diyen Lara Form Spa işletmecisi Kamuran Balveren, koronavirüs önlemleri kapsamında yasaklı ilan edilmemiz bizleri çok üzmüştür dedi. Balveren bu sene sektörde 10. yıllarına girdiklerini dile getirerek; “Yıllardır bu mesleğin içerisindeyiz ve sağlık sektörünün önemli bir koluyuz. Bizler hijyene ve sağlığa çok önem veriyoruz. Gerekirse HES koduyla müşteri almaya hazırız. Meslek temsilcisi diğer arkadaşlarımızla birlikte en kısa sürede hamamların tekrar açılmasını istiyoruz” dedi.

Balveren; “Bize ait 2 işletme yaklaşık 23 sigortalı çalışanımız var. Bunun gibi Denizli’de meslek temsilcisi diğer arkadaşlarımızında istihdam ettiği bir çok emekçi kardeşimiz şu an işsiz kaldı. Evlerine ekmek götüremiyorlar. Bizlerin mesleğinin temeli sağlığa dayanır. Bu nedenle hijyen 1 numaralı önceliğimiz. Biz bu kadar hassas davranırken kapanan işletmeler arasına girmemiz bizi çok üzmüştür. Tarihimize baktığımızda salgın hastalıklar sürecinde birinci sırada savaşan yerler hamamlar olmuştur. Pandemiyi eğer bitirecekse bizler kapanmaya razıyız fakat bu bir sonuç getirmeyecektir. Bizler tekrar açılmak ve gerekli önlemlerle birlikte tekrar hizmet vermeyi talep ediyoruz” dedi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.