Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

DENİZLİ’DE MUTASYONLU VİRÜSTE ARTIŞ DEVAM EDİYOR

Denizli Tabip Odası Başkanı Hakan Erbay, Denizli’de mutasyonlu virüsün giderek artması sebebiyle maske, mesafe ve hijyen kurallarına daha fazla uyulması gerektiğinin altını çizdi.

DENİZLİ’DE MUTASYONLU VİRÜSTE ARTIŞ DEVAM EDİYOR
26 Mart 2021 - 13:33

Denizli Tabip Odası Başkanı Hakan Erbay, mutasyonlu virüsün gün geçtikçe ilde çoğaldığını ve yeniden bir kapanmanın olması gerektiğini belirtip; “Hemen hemen her şehirde olduğu gibi Denizli ilimizde de mutasyonlu virüs vakaları çoğaldı. Kontrolsüz bir sürece girmeden, sıkı tedbirlerin alınması gerekli. Çünkü durum ona işaret ediyor. Hastalık aramızda dolaşıyor. Aşılamada yüzde 7’lerdeyiz. Ancak yüzde 65’lerde olmamız gerekiyor. Bu yüzdeyi yakalayamazsak aşılanmışız diyemeyiz. Sağlık çalışanlarımız ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız aşılandı. Ama yeterli değil tabiki de. Sağlık çalışanlarımızın morali Denizli’de gayet yüksek. Aşının biran önce temin edilmesiyle birlikte virüsü de kontrol altına almış oluruz. Eğitim, ekonomik ve sosyalleşme ihtiyaçlarımız tabi var fakat mesafe, maske ve hijyene her zaman dikkat etmeliyiz. Kontrolü elden kaçırmamalıyız” diye konuştu.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.