Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

CUMA HAYRI KORONAVİRÜSE DAVETİYE ÇIKARMASIN!

Salgının en çok artış gösterdiği illerden biri olan Denizli’de her Cuma günü iş yerleri önünde yapılan hayırlar koronavirüse davetiye çıkarıyor. Uzmanların uyarılarına ve alınan tedbirlere gönüllü tedbirler de uygulanmazsa gidişat daha kötü sonuçlar doğurabilir.

CUMA HAYRI KORONAVİRÜSE DAVETİYE ÇIKARMASIN!
19 Kasım 2020 - 18:23

Bir çok ilde olduğu gibi Denizli’de de salgının boyutu günden güne büyüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son açıklamasıyla alınan yeni tedbirlere gönüllü tedbirlerde alınmazsa durumun kötü sonuçlar doğuracağı konusunda uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “Salgına karşı zorunlu tedbirler tekrar hayatımızda. Zorunlu tedbirlerin amacı, hareketliliği, dolayısıyla salgının yayılma hızını ve hastanelerin yükünü azaltmaktır. Tedbirlerin amacına gönüllü olarak da destek verelim. Hareketliliği azaltalım. Mümkün olduğu kadar evimizde kalalım” uyarısında bulunurken, bizde haberci kuş olarak Denizli’de dikkat edilmeyen bir konuya dikkatleri çekmek istiyoruz.

Gönüllü tedbirler almak ve salgına karşı bilincin güçlenmesi gereken bu günlerde, Cuma günleri özellikle iş yerleri önünde kutular içerisinde yapılan hayırlar salgına davetiye çıkaran cinsten. İnsanların ellerini daldırarak aldığı hayırlar salgının yayılma hızını arttırabilir. Olası bir taşıyıcı hayırdan aldığı taktirde onlarca kişiye virüsün bulaşmasına sebebiyet verebilir. Bu tarz bir sorunla karşılaşılmaması için ise uzmanlar uyarıyor. Lütfen bireysel olarak da tedbiri elden bırakmayalım.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.