ÇİVRİL EN GENÇ ADAYINI BAĞRINA BASTI

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine sayılı günler kala Denizli'de siyasiler ilçe ziyaretlerini hızlandırdı. İYİ Parti cephesinde ise partinin en genç adayı olan 27 yaşındaki Denizli Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Nazlı Yaşatürk, Çivril’de adeta vekil gibi karşılandı.

  • 01 Nisan 2023 - 21:05
  • Son Güncelleme : 01 Nisan 2023 - 21:52

Denizli’de siyasi arenanın heyecanını gençler arttırıyor. Seçim atmosferinin yaşandığı Türkiye’nin birçok ilinde genç adaylar partilerinin vitrinine renk katarken Denizli’de ise en çok dikkat çeken isim genç avukat Nazlı Yaşatürk oldu. Yaşatürk 3 gün süren ilçe gezilerinde en çok Çivril ilçesinde ilgi gördü. Parti binasında yoğun bir katılımla karşılanan genç siyasetçi kendi partisi hariç CHP, MHP ve AK Partili isimlerin de karşıladığı bir aday adayı oldu.


İlçe gezilerinde genç meslektaşlarıyla birlikte hareket eden İYİ Parti 28. Dönem Milletvekili A. Adayı Nazlı Yaşatürk, genç bir kadronun da artısını kullanıyor. Özellikle ilçelerde genç siyasilerle karşılaşan vatandaş ise genç siyasetçileri büyük bir ilgi ve hoşgörüyle karşılıyor.


Siyasette gençleşme vurgusu yapan İYİ Parti’nin Denizli’deki en genç a. adayı Nazlı Yaşatürk, gündeminden Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği 10 şehri de düşürmüyor. Yaptığı basın açıklamalarında da seçimin depremin önüne geçmemesi gerektiğini vurgulayan genç aday, kadın ve çocuklar ile ilgili yürütmek istedikleri politikaları anlatarak gençlerin ve kadınların sorunlarını ancak genç ve kadın bir adayın çözebileceğinin altını çiziyor. 


3 günlük ilçe gezileri programında Buldan, Sarayköy, Babadağ, Çal, Baklan, Çivril, Acıpayam, Serinhisar, Tavas, Kale ve Beyağaç ilçelerinde ilçe başkanlıklarını ziyaret eden Yaşatürk, yarın düzenlenecek olan aday tanıtım toplantısında da boy gösterecek.