Haberci Kuş

BARDAN’DAN KUTLAMA MESAJI

BARDAN’DAN KUTLAMA MESAJI
Necdet Bardan
Necdet Bardan( necdetbardan@habercikus.com )
250
14 Haziran 2020 - 14:27

Değerli Meslektaşlarım;

Bugün 3568 Sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu’nun 13 Haziran Günü Resmi Gazete’de yayınlanıp bazı maddeleri hariç yürürlüğe girdiği günün yıldönümüdür.

01 Haziran 1989 tarihinde halk iradesi adına Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) kabul ettiği 3568 Sayılı Kanun ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir yetkisine sahip olabilmenin şartlarını belirleyerek; Ruhsat verme ve mesleği disiplin etme yetkisini Ruhsat sahibi meslek mensuplarının il veya bölge düzeyinde kuracakları odalar tarafından oluşturulacak Türkiye Servest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Birliği’ne (TÜRMOB) vererek, Muhasebe, Mali müşavirlik, Yönetim Müşavirliği, İşletmecilik ve Finans hizmetleri ile Denetim faaliyetlerine ilişkin büroların veya şirketlerin mesleki ruhsat sahibi olmaksızın kurulamayacağını hüküm altına almıştır. 01 Haziran 1989 tarihinde yasal statüye kavuşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Mesleğinin yürürlüğe girerek “Meslek Mensuplarının”kendi kendilerini yönetme yetkisini kullanma haklarının yürürlüğe girdiği “Mali Müşavirlik Mesleğinde Bağımsızlık ve Özgürlük Gününü” selam, sevgi ve saygılarımla kutlarım.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.