ŞEHİT ASKERİMİZ GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

0

Mardin’in Nusaybin İlçesi kırsalında güvenlik güçlerinin sürdürdüğü terör operasyonlarında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Çallı uzman çavuş 25 yaşındaki Muhammet Arıkan, dün Çal’ın Bayıralan Mahallesi’nde toprağa verildi.

Bayıralan Mahallesi, terörle mücadelede iki asker bir polis şehidini verirken, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, şehit Muhammet Arıkan’ı ebediyete layık olduğu şekilde uğurlayan hemşehrilerine teşekkür etti, “Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece hainler, emperyalistler ve terör örgütleri asla emellerine ulaşamayacaktır” dedi.

Vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü için canlarını hiçe sayarak feda eden şehitlerimizi asla unutmayacaklarını, şehit Muhammet Arıkan’ın yakınlarının da tüm Çallılar’a emanet olduğunu ve bu emanete diğer şehit yakınları gibi sahip çıkacaklarını söyleyen Akcan, “En değerli varlıkları olan evlatlarını bu vatan için feda eden ailelerin her daim yanında olmak boynumuzun borcudur. Muhammet Arıkan’ın son şehidimiz olmasını rabbimden diliyorum. Ancak, vatan için hepimizin şehit olması gerekiyorsa oluruz. Hainlere, terör örgütlerine, bölücülere asla teslim olmayacağız. Muhammet Arıkan gibi kahramanlarımız olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır” diye konuştu.