Haberci Kuş

VOSVOS FESTİVALİ PAMUKKALE’YE RENK KATTI

Bu yıl ikincisi düzenlenen Vosvos Festivali’nde renkli anlar yaşandı. 15 şehirden katılan 100’e yakın vosvos ile festival vosvos severlerden tam not aldı. Bu tür organizasyon fikirlerine her zaman açık olduklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bu Vosvos’ları kendi başına da sokakta gördüğümüzde çok ilgi çeker, alır başka dünyalara götürür, geçmişe götürür, mutluluğa ve huzura doğru götürür. Benzer şekilde farklı organizasyon fikirleri olan bütün vatandaşlarımıza da kapılarımız sonuna kadar açık. Yeter ki ilçemize bir değer katsın, yeter ki insanların ruhuna, iç dünyasına güzel gelsin” dedi.

VOSVOS FESTİVALİ PAMUKKALE’YE RENK KATTI
583
14 Temmuz 2019 - 12:29

Pamukkale Belediyesi 2’inci Vosvos Festivali ilçeye renk kattı. 12- 13 ve 14 Temmuz tarihleri arasında Karahayıt’ta gerçekleşen Festival’e 15 ilden onlarca Vosvos sahibi katıldı. Pamukkale Belediyesi ile Denizli Vosvos (DENVOS) Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği program Karahayıt’ta bulunan kamp alanında gerçekleşti. Çadır ve karavanlarla festivale katılan vatandaşlar 3 gün boyunca gerçekleşen farklı etkinlik ve aktivitelerle eğlenceli ve keyifli anlar yaşadı.

Pamukkale Ören Yeri’nde gezen katılımcılar, Pamukkale’nin güzelliğine hayran kaldı. Pamukkale Belediyesi tarafından verilen bisikletlerle Karahayıt turu yapan vosvos severler, gün içinde de çeşitli aktiviteler ve yarışmalarla festivali dolu dolu geçirdi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, festival alanını ziyaret ederek vatandaşlarla selamlaştı ve programa katılan yüze yakın Vosvos’ inceledi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki festivale İzmir’den katılan Fırat Güzel’in Vosvos aracına binerek Karahayıt’ta turladı. Etkinliğin ikinci gününde ise festivale katılan tüm Vosvos’ların katılımı ile Denizli’de şehir turu gerçekleşti. Onlarca renkli Vosvosları gören Denizlili vatandaşlar ilgiyle konvoyu izledi. Konvoy sonunda onlarca araç Pamukkale Belediyesi’ne gelerek görsel bir şölen oluşturdu. Pamukkale Belediyesi 2’inci Vosvos Festivali 15 Temmuz sabahı gerçekleşecek vedalaşma ve kapanış programı ile son bulacak.

‘’ÖZELLİKLE PAMUKKALE BELEDİYESİ’NİN BU KONUDA DESTEĞİ BİZİM İÇİN ÇOK FAYDALI OLDU’’

Isparta’dan Vosvos Festivali’ne katılan İsmail Can Ezenoğlu, etkinliği çok beğendiğini ve eğlenceli geçtiğini ifade etti. Bundan sonraki yıllarda da festivale katılmayı düşündüğünü belirten Ezenoğlu, “Karahayıt’a Isparta’dan geliyoruz. Kendi Vosvos ekibimiz var. Bazılarımız üniversite öğrencisi, bazılarımız da iş hayatında çalışan insanlar. Kamptan çok memnun kaldık. Çok eğlenceli geçti. Pamukkale Belediyesi’nin bu konuda desteği bizim için çok faydalı oldu. İkramları ve ilgilenmeleri gerçekten çok iyi, çok memnun kaldık. Karahayıt’a ilk defa geliyorum. Bu bölgeyi çok çok beğendim. Karahayıt halkına da faydalı olacağını düşündüğüm bir organizasyon, etkinlik olmuş. Bu konuda halk da bizi çok sevecen karşıladı. Araçlarımızla konvoy yaparak çarşıdan geçtik. Halk da bizi çok ilgili bir şekilde ağırladı. Onlara da çok teşekkür ederiz. Emeği geçen Denizli Vosvos Kulübü’ne ve Pamukkale Belediyesi’ne çok çok teşekkür ederiz. Herkes gerçekten taşın altına elini koymuş. Kolay organizasyonlar değil bu tarz organizasyonlar. Türkiye’nin her tarafından gelen arkadaşlarımız var. Bu şekilde her birimiz buluşmuş, görüşmüş olduk. Herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

‘’BU SENE DAHA GÜZEL OLDU’’

Gerçekleştirilen 2’inci Vosvos Festivali’in bir önceki yıla göre daha güzel olduğunu belirten DENVOS Başkanı Önder Şentürk, desteklerinden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür plaketi takdim etti. Yapılan bu organizasyon ile Pamukkale’nin tanıtımının sağlandığı ifade eden Şentürk, “Bu etkinlikte bizleri destekleyen Belediye Başkanımız Avni Örki’ye gönülden teşekkürlerimi sunuyor , başarılarının devamını diliyorum.Bu sene geçen yıldan daha güzel oldu. Geçen seneye göre daha fazla bir katılım sağlandı. Bu bizim için daha mutluluk verici. İnsanlar Pamukkale’yi daha çok merak edip, daha fazla katılım sağlıyor” ifadelerine ekledi.

‘’BU BİR SEVDA’’

Festival alanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bu tür organizasyonların yaşatılmasına önem verdiklerini belirtti. Festivalin Pamukkale’nin tanıtımı için de çok önem arz ettiğini ifade eden Başkan Örki, “Geçen sene başlayan bir festivaldi bu, o zaman ilk adımları atılmıştı. Bizim de çok ilgimizi çekmişti. Zaten bu Vosvos’ları kendi başına da sokakta gördüğümüzde çok ilgi çeker, alır başka dünyalara götürür, geçmişe götürür, mutluluğa ve huzura doğru götürür. Şu an burada 100’ü aşkın Vosvos’umuz var. Hepsini bir arada görünce de insan böyle kanat takmış da havalara uçmuş gibi bir hissiyata kavuşuyor.

Tabi bu bir sevda. Sadece Vosvos sahibi olmak değil mesele. Burada arkadaşlarımızın, kulübümüzün temsilcilerinin içinde yaşatmış oldukları sevda nedeniyle burada buluşuyorlar. Biz de belediye olarak destek olmak istedik, bu güzelliğin, bu organizasyonun devam ettirilmesini istedik. Bu şirinliğin ilçemize güzellikler getirmesini istedik. Ben öncelikle Denizli’deki Vosvos Kulübü’nden arkadaşlarımıza, üyelerimize, başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda da Türkiye’nin farklı farklı illerinden bizim ilçemize gelen bütün misafirlerimize de çok teşekkür ediyorum. Uzun kilometreleri, saatleri aştılar da buraya geldiler. İnşallah güzel hatıralarla ve güzel anılarla ilçemizden de kendi memleketlerine sağ salim dönmelerini temenni ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

‘’PAMUKKALE’MİZDE ÇADIR VE KAMP TURİZMİNİN DE YAYGINLAŞTIRILMASI İÇİN BİR MÜCADELE İÇERİSİNDEYİZ’’

Özellikle kamp turizminde de Pamukkale’yi bir merkez haline getireceklerini belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Bundan sonrasında da bu gibi etkinliklerimizi artırarak devam ettireceğiz. Çünkü bunlar ilçemizin tanıtımı açısından, ilçemizin daha fazla insana ulaşması açısından çok önemli etkinlikler. Bu tarz organizasyonların insanın ruhuna iyi gelen tarafı da var, bunun yanında da ilçemize hem turist kazandırma, ekonomisine katkı vermek gibi faydaları da var. Bu da yadsınamaz bir gerçek. Festivalimiz çok renkli ve güzeldi. Hepsine katıldıkları için, böylesine bir organizasyona devam ettirerek hayat verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Biz de Pamukkale’mizde çadır ve kamp turizminin de yaygınlaştırılması için bir mücadele içerisindeyiz. Sadece çadır değil, aynı zamanla karavanla da turizmin canlandırılması peşindeyiz. Çünkü hem çadır alanlarımız var, hem karavan alanlarımız var, hem de otel imkânlarımız var” diye konuştu.

‘’KAPILARIMIZ SONUNA KADAR AÇIK’’

Pamukkale Belediyesi olarak ilçede gerçekleşecek olan bu tür organizasyonlara ve fikirlere her zaman açık olduklarını belirten Başkan Avni Örki, vatandaşlara kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ifade ederek, “ Benzer şekilde farklı organizasyon fikirleri olan bütün vatandaşlarımıza da kapılarımız sonuna kadar açık. Yeter ki ilçemize bir değer katsın, yeter ki insanların ruhuna, iç dünyasına güzel gelsin. Bu tarz organizasyonları yapmak isteyen vatandaşlarımıza da her zaman kapımız sonuna kadar açık’’ dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.