Haberci Kuş

Türk-İş Denizli; Gelin bu yanlıştan vazgeçin

Türk-İş Denizli; Gelin bu yanlıştan vazgeçin
115
05 Kasım 2020 - 14:46

Türk-İş Denizli’de yaptığı basın açıklaması ile meclise getirilen yeni torba yasaya tepki göstererek bu yanlıştan vazgeçilmesi çağrısında bulundu. Türk-İş Denizli Temsilcisi Yakup Çetin, “Bu düzenlemeye karşı yanıtımız mücadele olacak demiştik. Dediğimiz gibi mücadelemizi büyütüyoruz” ifadelerini kullandı.
Türk-İş Denizli Temsilciliği Bürosunda açıklama yapan Çetin, “Bu köleleştirme paketine karşı sürdürdüğümüz mücadelede artık yalnız olmadığımızı biliyoruz. İki gün önce Hak-İş ve DİSK ile ortak çalışma yaptık. Yaptığımız ortak açıklama ile Türkiye işçi sınıfının temel hakları söz konusu olduğunda, nasıl bir arada ve dayanışma içinde bir araya geldiğini gösterdik” diye konuştu.

“EMEKÇİLERİ DAHA FAZLA GERMEYİN!”

“Bu düzenlemeyi TBMM’ye getirenlere, getirilmesine sebep olanlara tekrar sesleniyoruz” diyen Çetin; “Bu yanlıştan vazgeçin. Vazgeçin ki arkanızda kötü bir miras bırakmayın. Salgınla, geçim sıkıntısıyla, işsizlikle, doğal afetlerle başa çıkmaya çalışan emekçileri daha fazla germeyin. Enerjinizi kayıt dışı çalışmayı ortadan kaldırmak için harcayın” sözleriyle meclise gelen düzenlemeden vazgeçilmesi çağrısı yaptı.

“MESAİ ÇIKIŞLARINDA ALKIŞLI PROTESTO İLE İLK MESAJIMIZI VERİYORUZ”

Mücadeleden vazgeçmeyeceklerinin altını çizen Çetin; “Bu akşam ülke genelinde, mesai çıkışında alkışlarla bu paketi protesto ederek ilk mesajımızı veriyoruz! Bu köleleştirme paketi geri çekilmezse neler yapabileceğimizi herkese gösteririz. Yaşasın ekmek, barış, özgürlük mücadelemiz” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.