Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

SİNEK NEDENİYLE AĞACA KIYDILAR

Denizli’nin Çivril ilçesinde ilçe belediyesi, kaldırımda bulunan dut ağaçlarını katletti. Belediyenin ağaçlarını kirlilik ve sinek ile mücadele kapsamında kestiği öğrenildi. Çivrilliler duruma tepki gösterirken, belediyeden bir açıklama yapılmadı.

SİNEK NEDENİYLE AĞACA KIYDILAR
16 Aralık 2020 - 11:29

Edinilen bilgiye göre Denizli’nin Çivril ilçesinde; kaldırımlarda bulunan dut ağaçları kökünden kesildi. Çivril Belediyesi tarafından yapılan kesim işlemine vatandaş tepki gösterirken, ağaçların kirlilik ve sinekle mücadele kapsamında kesildiği öğrenildi. Kesilen ağaçlara tepki gösteren vatandaşlar, “Yeşil Çivril’i yeşillendirme gayretinde olması gereken Çivril belediyesi var olan yeşili de yok ediyor. Ağaçlar oksijen kaynağıdır. Bir ağaç kolay yetişmiyor. Sivrisinek ile mücadele etmek için de o zaman Işıklı Gölünü kurutsunlar. Böyle saçma bir mücadele görülmedi. Yakında elma ağaçlarını da keselim derlerse hiç şaşırmayın” dedi.

“BU KATLİAMA SON VERİLSİN”

Ağaçları bu kadar kolay katleden Çivril belediyesine söyleyecek söz bulamadıklarını ifade eden Çivril halkı; “Yeşil Çivril yerine taş, toprak Çivril mi bırakacaklar. Her yer zaten beton yığını haline geldi. Var olanı yok etmek yerine yok olanı var etmek gerekmez mi? Çocuklarımıza daha güzel ve yeşil bir Çivril bırakmak için mücadele edeceklerine sivrisinek ile mücadele için ağaç kesildiğini duymak çok üzüntü verici. Sinekle mücadele ağaç keserek mi olur. Bu işin uzmanları yok mu? Zamanında ilaçlama yapmak gibi bir çözüm olamaz mı? Evet biraz kirletiyor olabilir ama bu o ağacı kesme hakkını vermez. Doğada ki bir tek otun, bir toz zerresinin bile orada olmasının bir nedeni var. Sizin kirlilik dediğiniz olayla kim bilir farkında olmadığınız kaç canlı karnını doyuruyor. Biz artık onun bunun bahanesi ile yeşilin yok edilmesini istemiyoruz. Bu katliama son verilsin istiyoruz. Kesilen her bir ağacın yerine en az yüz tane fidan dikilmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Genç Çivril Gazetesi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.