Haberci Kuş

PAMUKKALE’DE PATİ FESTİVALİ, HAYVAN DOSTLARINI BULUŞTURDU

Pamukkale Belediyesi’nce düzenlenen “Denizli Pati Festivali”, hayvan severlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Renkli anların yaşandığı Pati Festivali’ne katılan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Sokak hayvanlarının tedavisinde ve mama ihtiyacına destek olmak için düzenlediğimiz festival amacına ulaştı” dedi.

PAMUKKALE’DE PATİ FESTİVALİ, HAYVAN DOSTLARINI BULUŞTURDU
176
22 Temmuz 2019 - 12:08

Pamukkale Belediyesi ile Sempati Hayvanları Koruma Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Denizli Pati Festivali”nde onlarca hayvan sever bir araya gelerek, sokak hayvanlarına destek olarak, keyifli bir gün geçirdiler. 7’den 70’e hayvan dostlarının buluştuğu Pati Festivali’ne Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de katılarak, etkinlikleri vatandaşlarla birlikte izledi.

Festivalde çeşitli etkinlikler düzenlenirken, köpekler arası güzellik yarışması düzenlendi. Köpekler sahipleri ile podyumda yürüyerek katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı. Festivalde ayrıca, çeşitli sanatkârlar kendi el emeği ürünlerinin satışı için stant açarak, elde edilen gelirleri sokak hayvanlarının ihtiyaçları için bağışladılar.

Festivalden ve samimi ortamdan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Örki, “Böylesine güzel bir günde, bu güzel organizasyonda buluştuğunuz için her birinize yürekten, kocaman teşekkür ediyorum. Tabi bu ilki, henüz daha yolun başındayız. İnşallah bundan sonra bu etkinliği daha güzel bir hale getirmek için daha çok gayret edeceğiz. Hemen girişte, bizi samimiyete, doğallığa, içinde art niyet taşımayan yerlere götüren bir güzel ortam karşıladı. Bunun için Sempati Hayvanları Koruma Derneği’ne ve siz değerli hayvan sever dostlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“DOĞAL ORTAMIN EŞİT BİRER PAYDAŞIYIZ”

Pamukkale Belediyesi olarak özellikle sokak hayvanlarına önemli bir destek vereceklerini ifade eden Başkan, “Pamukkale Belediyesi olarak inşallah önümüzdeki süreçte bu konudaki farkındalığın artırabilmesi için daha çok gayret edeceğiz. Bizler bu doğal ortamı hayvan dostlarımızla birlikte paylaşıyoruz. Her birimiz doğal ortamın eşit birer paydaşıyız. Bizler nasıl insan olarak hukuken korunan haklara sahipsek, o hayvan dostlarımızın korunması için de hukuksal haklar var. Bu konuda farkındalık oluşturmak önemli. Zira zaman zaman, maalesef çok üzücü haberlerle de karşılaşıyoruz. O görüntüleri izlediğimizde emin olun kahroluyoruz. İşte bizi yaralayan o görüntüler olmasın diye özellikle çocuklarımızdan başlamalıyız bu hayvan sevgisini aşılamaya” diye konuştu.

“SOKAK HAYVANLARIMIZ İÇİN ELİMİZDEN GELEN TÜM GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ”

“İnşallah önümüzde ki süreçte sokak hayvanlarımız daha mutlu bir yaşam sürecek” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Sokakta yaşayan canlılarımızın maalesef çoğu zaman doğal ortamlarını ellerinden alıyoruz. O hayvanlarımız açlıkla imtihan ediliyorlar. İşte sokakta sahipsiz kalan hayvanlarımız da açlık ve susuzlukla imtihan edilmekten dolayı zorlanıyorlar. Bizler de bu ve benzeri organizasyonlarımız vasıtasıyla sokaktaki hayvanlarımızın mama ihtiyaçlarını karşılama, tedaviye ihtiyaç duyanların tedavi imkânlarını sunabilmek ve daha mutlu, huzurlu bir ortamda, doğal ortamı bizlerle paylaşmalarını sağlayabilmek adına bu tür organizasyonları düzenliyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak, sokak hayvanlarımız için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Ben bu festivalde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Nice nice böylesine güzel buluşmalarda bir araya gelmek dileğiyle” dedi.

STİL YARIŞMASI SONUÇLARI

Pamukkale Belediyesi’nce düzenlenen “Denizli Pati Festivali” kapsamında düzenlenen Pet Stil Yarışması sonuçları şu şekildedir: Pet Stil yarışma birincisi Halil İbrahim Şendişçi’nin ‘Apple’ isimli köpeği. Yumurta yarışması birincisi ‘Gofret’ isimli köpeğiyle Yiğit Cengiz. Mamayı yemeden sahibine koşma yarışması küçük ırklarda birinci olan Halil İbrahim Şendişçi’nin ‘Apple’ isimli köpeği olurken, aynı tarzdaki yarışmada Orta ırk birincisi Ezgi Demir ‘Eylül’ ile, Büyük Irk’ta İpek Aksoy ‘Bal’ isimli köpeği ile birinci oldu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.