ÖZTÜRK: YORGUNUZ AMA YILGIN DEĞİLİZ

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Denizlililere uyarıda bulundu. Öztürk “yorgunuz ama yılgın değiliz” sözüyle sağlık camiasının durumunu özetledi…

ÖZTÜRK: YORGUNUZ AMA YILGIN DEĞİLİZ

Koronavirüs ile mücadele konusunda sağlık çalışanlarının üzerindeki yük gün geçtikçe artıyor. Durumun ciddiyetini belirtmek için sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, “Yorgunuz ama yılgın değiliz” mesajı verdi.

İşte Öztürk’ün o paylaşımı:

Sevgili Denizli’liler,

Covid ile mücadelede 1 yıldan uzun bir süreyi geride bıraktık. Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde ve Denizli’mizde de yoğun bir mücadele yaşıyoruz. Bu süreçte elbetteki yorulan sadece sağlık çalışanları olmadı. Esnafımız, Sanayicimiz, Evlerinde uzun süre kapalı kalan büyüklerimiz, Okula gidemeyen çocuklarımız. Elbette hep birlikte yorulduk. Çok basit 3 kural söyledik; Maske, Mesafe, Hijyen. Bir süredir devam eden kontrollü sosyal yaşamı hala kavrayamamış vatandaşlarımıza sağlık çalışanlarının bir mesajı var; Lütfen önce kendinizi sonra sevdiklerinizi koruyun, kapalı ortamlarda toplu halde bir araya gelmeyin, açık havaya güvenip maskelerinizi çıkarmayın. Özellikle gençlerimizde virüs daha fazla görülmeye başlandı, biraz daha dayanın, Corona virüs bizden daha güçlü değil. Biz sağlık çalışanlarının emeklerini boşa çıkarmayın, yorgunuz ama yılgın değiliz. Haydi Denizli tedbirlere uyalım, sıramız geldikçe aşımızı yaptıralım. Örnek ve Sağlıklı Şehir olalım. Cumanız mübarek, günleriniz sağlıklı olsun.