Haberci Kuş

ÖZTÜRK, TÜRK HAVA KURUMUNU SORDU

İYİ Parti Denizli Milletvekili Öztürk TBMM tatile girse de bir yandan ilçe ziyaretlerinde bulunuyor diğer yandan da yasama ve denetleme alanlarında çalışmaya devam ediyor. Yasin Öztürk, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesi ile Türk Hava Kurumu’nun faaliyetlerini mercek altına aldı.

ÖZTÜRK, TÜRK HAVA KURUMUNU SORDU
81
04 Ağustos 2020 - 14:29

Kurumun Denizli Çivril’de bulunan binasının icradan satışını utanç verici olarak nitelendirilen Öztürk, Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsünde bulunun Türk Hava Kurumu’nun halen uhdesinde bulunan gayrimenkullerin ve yangın söndürme uçaklarının değerlerini, kurumun toplam borcunu, Çivril’de icradan satışa çıkan binadan ne kadar gelir elde edildiğini, kurumdan bu yıl ve geçtiğimiz son 10 yılda kaç kişinin eğitim aldığının yıllara göre dağılımını sordu. Öztürk yangın söndürme uçaklarına da ayrıca değindi.

2002’DEN BERİ ORTAYA ÇIKAN MANZARAYA DİKKAT ÇEKTİ

2001-2002 yıllarında Türk Havacılık Sanayini destekleme faaliyetleri kapsamında TUSAŞ, TEİ, TAİ gibi kuruluşlarla İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı için THK’nın ne kadar katkı sağladığını soran İYİ Parti Denizli Milletvekili, 2002 yılında hiç bir kurum ya da kuruluştan destek almadan 5 adet yangın söndürme uçağı alan THK’nın yıllar içinde icradan gayrimenkul satan bir hale gelmesinin nedenlerini, gelir ve gayrimenkullerdeki azalışın sebeplerinin açıklanmasını istedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.