ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN SORU İŞARETLERİ SÜRÜYOR

Kayıp olarak aranan 23 yaşındaki hemşire Batuhan Yiğit'in cansız bedenine ulaşılmış tüm Türkiye bu korkunç olayla sarsılmıştı. Genç adamın ölümü hakkında şok bir tehdit iddiası ortaya atıldı. Yiğit'in babası konuyla ilgili ilk kez konuştu.

  • 10 Ocak 2022 - 12:30
  • 1703

Pamukkale ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi'nde ailesi ile birlikte yaşayan, bu sene İstanbul'da bir hastanede hemşire olarak göreve başlayacak olan 23 yaşındaki Batuhan Yiğit 30 Aralık günü ailesine arkadaşları ile buluşacağını söyleyip evden ayrıldı. 30 Aralık günü öğle saatlerinde evden çıkan 23 yaşındaki genç hemşire, akşamı evine geri dönmedi.

Genç hemşire Yiğit'in durumu merak eden ailesi telefonunu aradı. Ancak genç hemşirenin telefonuna ulaşamayan ailesi durumundan şüphelendi ve hemen polise haber verildi. Polis ekiplerinden önce aile, evlatlarını mahallede ve gittiği yerde aramaya başladı.

Mahallede güvenlik kameralarını inceleyen aile evlerinin yakınında bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasında Yiğit'in tekin olmayan bir sokağa girdiğini ve 500 metre sonra gözden kayıp olduğunu gördü. 6 günlük aramada bir sonuca ulaşamayan aile üyelerinden Yiğit'in annesi ve ablası 7. günde atv'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert Programı'na çıktı.

Ablası Buket Yiğit kardeşi ile son konuştuğunda Batuhan'ın üzgün olduğunu belirtti. Abla Yiğit Müge Anlı'ya son konuşmalarını anlattı: "Üniversiteden Kemal diye bir arkadaşıyla aralarının bozuk olduğunu söyledi. Ama Kemal'de Batuhan'a sırrını kız arkadaşına söylerim diye tehdit etmiş. Ben o sırrın ne olduğunu sorduğumda bana da anlatmak istemedi..."

7. günde de aramalar devam ederken genç hemşireden saat 13.30 sıralarında acı haber geldi. Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan ormanlık alanda aramaların devam ettiği esnada birinin hareketsiz bir şekilde yattığını gören polis ekipleri sağlık ekiplerine haber etti.

Sağlık ekiplerinin yaptıkları inceleme sonucunda yerde yatan hareketsiz kişinin hayatını kaybettiğini ve kayıp olarak aranan genç hemşire olduğunu belirledi. Yapılan incelemelerde yerde yatan kişinin kayıp olarak aranan genç hemşirenin olduğu anlaşıldı. Genç hemşirenin boğazında ve elinin çeşitli yerlerinde bulunan kesikler dikkat çekti.

Olay yeri inceleme ekiplerinin incelemesinin ardından hemşirenin cenazesi, savcının incelemesinin ardından Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Soruşturma sürüyor.

Batuhan Yiğit'in babası Erkan Yiğit ilk kez Sabah'a konuştu. Baba Yiğit, şu ifadeleri kullandı: "Evde herhangi bir sıkıntımız yoktu, maddi veya manevi gayet iyi durumdaydık.

Çok başarılı bir öğrenciydi, üstten ders alarak üniversiteyi bitirdi. Hatta ayriyetten veterinerlik okuyordu. Ataması olmuştu, İstanbul'a gidecekti, ama ne oldu biz de bilmiyoruz.

O kadar detaylı bir şey söylemediler, şu an araştırılıyor, 3-4 ay sürer dediler. Bıraktığı mektupta bize bir şey yazmamış. Zaten 3-4 satır bir şey yazmış. Tehdit edildiğine dair bir bilgim yok, zaten kapalı bir çocuktu. Biz de olayın araştırılıp, çözelmesini istiyoruz..."