Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

MESLEĞİ KENDİ BECERİSİYLE DİRİLTTİ

Denizli’de Güneydoğu gazisi Mehmet Gökçe, koşum ve eğer takımları yapan saraç ustası kalmayınca mesleği kendi imkânları ile öğrenmek zorunda kaldı.

MESLEĞİ KENDİ BECERİSİYLE DİRİLTTİ
28 Şubat 2021 - 11:19

Kendi devesi için süsler yaparak saraçlığa adım atan Gökçe şimdi bölgedeki devecilerin tamamına hizmet veriyor. Gökçe deve sevgisini, “Bu tarif edilemez bir hastalık. Deve bir evlat gibidir. Çok özen gerektirir” diyerek anlatıyor.  Denizlili Güneydoğu gazisi 42 yaşındaki Mehmet Gökçe’nin deve sevgisi kendisini meslek sahibi yaptı. Deve güreşlerine meraklı olan ve kendisi de deve besleyen Gökçe, yörede saraç ustası kalmayınca deve koşum takımı ve süsler yapmaya başladı. Yanında çıraklık yapacak bir usta olmayınca gözlemleri ile kendi kendine mesleğini ilerleten Gökçe, Buldan’da evinin altında açtığı 10 metrekarelik dükkanında şimdi bölgedeki deve sahiplerine hizmet veriyor.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.