Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

MESİRELİK ALAN ÇÖPLÜĞE DÖNMÜŞ!

Denizli’nin Çal ilçesinde 50 ile 100 metrelik mesafelerde çöp koyteynerlerinin olmasına rağmen mesirelik alana çok sayıda evsel atığın atılması tepkilere neden oldu. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Bunu yapan ya da yapanlarda vicdan olamaz” dedi. Doğaya çok sayıda alkol şişesi atıldığını da söyleyen Akcan, “İçenler lütfen adam gibi içsinler, çevreyi kirletmesinler” diye konuştu.

MESİRELİK ALAN ÇÖPLÜĞE DÖNMÜŞ!
04 Şubat 2021 - 17:15

Çal’ın İsmailler Mahallesi’nin Eyreklermevkisinde mesirelik alana çok sayıda evsel atık atıldığı ihbarını alan Çal Belediyesi, alana ekiplerini yönlendirdi. Onlarca metre uzaklıkta çöp koyteynerlerinin olduğu ve konutlara da 100 metre mesafedeki alanın çöple doldurulduğunu gören Belediye ekipleri, durumu Belediye Başkanı Fethi  Akcan’a iletti. Akcan, talimat vererek mesirelik alanın ivedilikle temizlenmesini istedi. Alan, temizlik ekipleri tarafından temizlendi.

“ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM, ALKOL ALAN DA ADAM GİBİ İÇSİN”

Mesirelik alana çöp atılmasına isyan eden Başkan Akcan, “Yemyeşil ormanın içine evsel atıkları atan kişi ya da kişilerde vicdan olamaz. Ayıptır, günahtır. Mesirelik alanında çöp dağı yaratmışlar. Yakın mesafelerde koyteynerlerimiz var. Ayrıca, çöpü atanlar belediyeyi arasa ekiplerimiz gider alırdı. Bu ayıbı yapanları şiddetli kınıyorum” dedi. Akcan, alkol tüketen bazı vatandaşlarında alkol şişelerini sağa sola rast gele attıklarını, mesirelik alanlarda çok sayıda alkol şişesi olduğunu sözlerine ekleyerek, “İçki içenler lütfen adam gibi içsinler. Çevreyi kirletmesinler. Tertemiz, yemyeşil alanlarda oturmak varken neden kirletiliyor? Bir daha aynı yere gittiğinizde temiz yerde oturursunuz. Alkol alanlar çevresini kirletmesin” yorumunda bulundu.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.