Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

KURU EKMEK YİYENLER AÇ DEĞİL TEK AÇ OLANLAR KENDİLERİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın ‘Millet aç midesine sadece kuru ekmek giriyor’ sözlerine Şahin Tin ‘O zaman aç değil demek’ yanıtını verdi. Tin’in sözleri tüm Türkiye’de gündem olurken İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık’ın da tepkisini çekti.

KURU EKMEK YİYENLER AÇ DEĞİL TEK AÇ OLANLAR KENDİLERİ
16 Aralık 2020 - 19:30

Şahin Tin’in meclis tutanaklarına geçen sözlerinin ardından, özrü kabahatinden beter bir açıklama yaptı. CHP’li Engin Altay’ın sözlerini çarpıttığını, siyaset devşirme gayreti içinde bulunduğunu belirten Şahin Tin, geçtiğimiz günlerde babasını kaybeden ve siyasetten bir süre ara veren Raziye Akışık’ın da tepkisini çekti.

Akışık konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Aylık 25 bin lira milletvekili maaşı alan Şahin Tin’in milletin meclisinde, milletle dalga geçer gibi konuşmasını hep birlikte izledik. Algı dediler, çarpıtma dediler ama konu milletin sofrası olunca o işler algıyla çarpıtmayla olmuyor. Aşık Mahzuni Şerif demiş ya ‘Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana’ diye, artık vatandaşların sofraya soğan koyamadığı zamanlarda yaşıyoruz ki, insanları kuru ekmeğe layık gören bir zihniyetle karşı karşıyayız. Eve ekmek götüremeyen insanları abartı bulan, yoksulluğun olmadığını iddia eden, ‘kuru ekmek yiyorsa aç değildir’ zihniyetini benimseyen AKP’lilerin, milletinden nasıl koptuğunu hep birlikte görüyoruz.

Beyefendi aslında doğru söylüyor, bu ülkede kuru ekmek yiyenler ‘aç’ değil, çünkü bu ülkede tek aç kendileri. Ruhları aç, gözleri aç, ne yeseler, ne yapsalar doymuyorlar, güzelim ülkeyi yediler doymadılar. 19 senedir insanların geçinemediğini reddettiler, enflasyon yok dediler, dolarla ilgilenmediler, firmalar iflas etti görmediler, iş bilmez adamları en önemli yerlere getirdiler, iş aramaktan ümidini kesen intihar eden vatandaşları görmediler, sesini duyurmak isteyenlerin seslerini kestiler.

Şahin Tin sözlerinin çarpıtılmasından yakınıyor fakat aslında anlatmak istediği tam da bu. Dervişin fikri neyse zikri de odur. İnsanları kuru ekmeğe muhtaç edip, yandaşlara Türkiye’nin geleceğini yediriyorsunuz. Ama biz biliyoruz ki bizim milletimiz aç kalsa da bilir ki ‘Kuru ekmek yemek, haram yemekten iyidir.’
Tevfik Fikret’in devletin yolsuzluklarını eleştirdiği bir şiirinde derki ‘Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin, doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!’ Şiirde yer alan sözler tamda günümüzde yaşanılanların özeti gibidir. Milletimiz artık kendilerinden kopmuş, halini umursamayan kendi yandaşlarına, kendi arkadaşlarına kendi ailesine kucak açıp, vatandaşın derdinden uzak kalan bu iktidardan bir an önce kurtulacak, en kısa zamanda hesap soracaktır.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.