Haberci Kuş

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞDU

Geçen ay çıkan yargında kullanılamaz hale gelen Aktepe Minibüs Durağı, Pamukkale Belediyesi tarafından yenilendi. Aktepe minibüs şoförlerini ziyaret eden Başkan Örki, yenilenen durağın açılışını yaptı. Başkan Örki, “Esnafımızın başı sıkıştığında, hemen kafasını sağa çevirdiğinde bizi görmeli. Burada da öyle oldu” dedi.

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞDU
328
27 Temmuz 2019 - 8:18

Pamukkale Belediyesi, geçen ayın 24’ünde mutfakta çıkan yangında kullanılamaz hale gelen Aktepe Minibüs Durağı’na Pamukkale Belediyesi eli değdi. Yangından hemen sonra durağa giderek incelemelerde bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, gerekli çalışmanın yapılacağının sözünü vermişti. Yangının ardından Pamukkale Belediyesi ekipleri harekete geçti ve kullanılmaz halde olan binayı yıkarak alanı temizledi. Yangının izlerinin silinmesinin ardından 20 gün gibi kısa bir sürede inşaat tamamlanarak yeni bina yapıldı. Durağın hasar gören ek binası da onarılırken, tüm su ve elektrik tesisatları da yenilendi. Durağın tamamlanmasının ardından açılış töreni gerçekleşti. Törene Başkan Örki ile birlikte Aktepe Muhtarı Muhammer Karataş ve şoförler katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan törende Başkan Örki, birlikte kurdeleyi keserek açılışı gerçekleşti.

“ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, açılışta yaptığı konuşmada Aktepe Minibüs Durağı’nda meydana gelen yangından dolayı geçmiş olsun dileklerini bir kez daha iletti. “Yangından dolayı durak kullanılamaz hale geldi” diyen Başkan Örki, “Bu durakta yer alan şoför esnafımız Aktepe halkının ulaşımı için fedakarca çalışıyor. Meydana gelen yangından sonra biz Pamukkale Belediyesi olarak gereken çalışmaları yaptık. Kısa sürede yepyeni bir durak hazırladık. Sizler insanlarımızı daha güvenli, daha konforlu bir şekilde ulaşmak istedikleri yerlere onlara götürmek için gayret ediyorsunuz. Sürekli risk altında yollarda araç kullanıyorsunuz. Biz de dedik ki Pamukkale Belediyesi olarak vatandaşımızın, esnafımızın yanında olmak zorundayız. Esnafımızın başı sıkıştığında, hemen kafasını sağa çevirdiğinde bizi görmeli. O gün geldiğimizde dumanı üzerinde tütüyordu yangının. Bugün ise bakıyoruz, gayet güzel bir durağa kavuşmuş bulunmaktayız. Rabbim nice afetlerden bizleri muhafaza buyursun. Buralarda yapacağınız o güzel esnaflık hizmetiyle evlerinize helalinden bol kazanç götürmeyi nasip etsin” dedi.

BAŞKAN ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR ETTİLER

Açılışın ardından Başkan Örki yeni binayı inceledi. Çok kısa bir sürede tamamlanan yeni durak ile ilgili Aktepe Minibüs Durağı üyelerinden Onur Hız, Beyhan Ercan ve Ali Çiftçi, “24 Haziran tarihinde meydana gelen olay bizi çok üzdü. Ama Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki, daha o gün gelip yanımızda olduğunu gösterdi. Kısa sürede durağımızı eskisinden daha güzel hale getirdi. Hem Pamukkale Belediyesi’ne hem de başkanımız Avni Örki’ye çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.