Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

KARACA’DAN ZEHİR ZEMBEREK “AÇ DEĞİLLER!” AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin’in ‘Aç değiller” sözlerine karşı açıklamalarda bulundu.

KARACA’DAN ZEHİR ZEMBEREK “AÇ DEĞİLLER!” AÇIKLAMASI
15 Aralık 2020 - 14:36

Milletvekili Karaca, “TBMM Genel Kurulu’nda Grup Başkanvekilimiz Engin Altay’ın konuşması sırasında dile getirdiği “Millet aç, perişan midesine kuru ekmek giriyor” sözü üzerine AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin’in “O zaman aç değiller” yorumu AKP’nin Türkiye gerçekleri hakkında kafasını nasıl kuma gömdüğünün açık kanıtıdır. Ülkede yoksulluğun artık sorun olmaktan çıktığı iddiasıyla başında bulunduğu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ülkemizdeki “derin yoksulluğu” nasıl yok saydığını ortaya koyan Zehra Zümrüt Selçuk’un ardından AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin’in “o zaman aç değiller” sözü; pandemi günlerinin en talihsiz, en fütursuz açıklamalarından biri olarak yerini almıştır” dedi. “Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’tan “yoksulluk yok” ayıbını devralan Şahin Tin, halkın kursağına giren lokmaya göz dikenlerle aynı yolda yürüme utancını taşıyor mu? ‘Açız’ diye bizleri arayan, acil çözüm isteyen, yoksulluk ve yoksunluk yaşayan ihtiyaç sahiplerinin isyanını, çaresizliğini duymamak için kulaklarını tıkıyor mu?” diyen Karaca, “Sarayın günlük harcamalarını, altın varaklı kurnaları, çocukları ihale peşinde koşan Ankara’daki beyleri, bir gecede zenginleşen faiz lobicilerini, halkın ekmeğinden, alınterinden beslenen 5’li çeteyi hak etmeyen bu ülkede hiç kimsenin; artan dış borcu, kredi faizleri yığılan halkın borç batağında çırpınışını, en temel ihtiyaçlarını karşılamayan, güvencesiz kesimlerin yaşam savaşını görmeme ve sorunları yok sayarak çözümsüz bırakma lüksü yoktur. Halkın arasına giremeyen, hal hatır sormaktan çekinen Şahin Tin, halkın değil rantın bütçesine el kaldırmakla yetinmeyip oylarını “emanet” aldığı halkın gerçeğinden koptuğunun, kendisini seçen vatandaşları TBMM’de layıkıyla temsil edemediğinin itirafını TBMM Genel Kurulu’nda açık etmiştir. AKP iktidarı döneminde; insan onuruna aykırı yaşama mecbur bırakılan ihtiyaç sahipleri, sorumluluğunu unutan kamu yöneticilerinin, AKP iktidarının yarattığı enkazın mağdurları haline getirilmiştir. Yoksulların daha yoksullaştığı pandemide, Şahin Tin’den beklenen ayıba, utanca, vicdansızlığa teslim olmayı bırakıp halktan özür dilemesidir” diye konuştu.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.