GÜNLERDİR ARANIYORDU CESEDİNE ULAŞILDI

Geçtiğimiz günlerde Güney ilçesinde yaşayan ve evden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan vatandaşın cansız bedeni bulundu.

  • 25 Mayıs 2020 - 12:33
  • Son Güncelleme : 25 Ekim 2022 - 13:16

Edinilen bilgiye göre olay Güney ile Çal ilçeleri arasında bulunan Adıgüzel Barajı mevkisinsinde meydana geldi. 7 gün önce kabolduğu tespit edilen 57 yaşındaki Arif Çağlar, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve İHH Arama Kurtarma ekiplerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik ekip arama çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Su Altı Arama ve Kurtarma ekipleri de gölette arama çalışması yaptı. 3 gün boyunca yapılan çalışmalarda neticeye ulaşılamayınca ekipler arama çalışmasına son verdi.

Bugün ise Güney ilçesinde görev yapan itfaiye eri Fevzi Ekici baraj çevresindeki geçerken su üstünde bir ceset olduğunu fark edince 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak bilgi verdi. İhbar üzerine bölgeye jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen itfaiye ekipleri cesedi kıyıya çıkardı. Yapılan incelemelerde cesedin 1 hafta önce kaybolan Arif Çağlar’a ait olduğu belirlendi.

Ekiplerin olay yerindeki incelemeleri devam ederken, incelemelerin ardından Çağlar’ın cesedi otopsi yapılmak üzere Çal Devlet Hastanesi morguna götürülecek.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor