DENİZLİLİ SPORCU UĞUR UÇKAN DÜNYA KUPASINDA BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİ

27 yaşındaki başarılı sporcu Uğur Uçkan, 13 yıllık spor kariyerinde Denizli ve Türkiye'yi yerel ve uluslararası birçok turnuvada başarıyla temsil etti. Kazandığı 100'den fazla madalya ile adından sıkça söz ettiren Uçkan, 2023 yılında Denizli'nin DVisea Spor Kulübü'ne transfer oldu. İsmail Kol antrenörlüğünde milli formayı giyme hedefiyle çıktığı bu yolda, ardı ardına gelen başarılarla dikkat çekmeye devam ediyor.

  • 29 Mayıs 2024 - 13:08
  • Son Güncelleme : 29 Mayıs 2024 - 13:27

Şubat ayında Türkiye milli takım sıralamasında ilk 3'e girerek önemli bir başarıya imza atan Uğur Uçkan, son olarak 42 ülkeden 4000 sporcunun katıldığı Dünya Kupası'nda yabancı rakiplerini eleyerek yarı finale yükseldi ve dünya üçüncülüğünü elde etti.


Milli takım için son viraja giren başarılı sporcu, Kasım ayında Yunanistan'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeye hazırlanıyor. Bu büyük hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Uçkan, milli formayı gururla taşımak ve ülkesine yeni başarılar kazandırmak için var gücüyle çalışıyor.

Denizli'nin gururu olan Uğur Uçkan, azmi ve başarısıyla hem şehrinin hem de ülkesinin spor camiasında önemli bir yere sahip. Kendisine Avrupa Şampiyonası'nda başarılar diliyoruz.