Haberci Kuş

DENİZLİLİ DOKTORLARDAN MORAL KLİBİ

Denizli Tabip Odası koronavirüs salgını sürecinde tükenmişlik yaşayan hekimlere moral desteği sağlamak amacıyla Denizli’de hizmet veren hekimlerle birlikte klip çekti. Denizli’den hekimlerin seslendirdiği hekimlerin klibi Denizli Tabip Odası’nda gerçekleşen gala gecesinde izleyicilerle buluştu.

DENİZLİLİ DOKTORLARDAN MORAL KLİBİ
2.188
11 Eylül 2020 - 7:59

Denizli Tabip Odası bünyesinde bulunan ‘Tıptan Sesler Korosu’nun yetenekli sesleri ile ‘Sağlık İçin Söyle’ projesi hayata geçirildi. Denizli’de hizmet veren hekimlerin yer aldığı klip Denizli Tabip Odası’nda gerçekleşen gala gecesi ile gösterime girdi.

Denizli Tabip Odası’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Mart ayının ortalarından bu yana COVİD-19 pandemisi ile mücadele ediyoruz.

Bu süreçte belli bir salgın kontrolü sağlansa da normalleşme sürecinin standart bir şekilde olmaması ve Kurban Bayramı sonrası salgın yeniden yurt çapında yayılmaya başladı.

Maske-Mesafe-Hijyen kurallarına tam uyulmaması düğünler, uğurlamalar, törenler gibi sosyal organizasyonlar da salgının yayılmasında etken oluyor.

Önlemlere gerektiği gibi uyulmaması ve vakaların artması Sağlık Çalışanlarında ve Hekimlerimizde büyük bir yorgunluk, moral bozukluğu, tükenmişlik ve çaresizlik duygularına yol açmaktadır.

Bu nedenle ülke çapında hekim istifaları ve erken emeklilikler yaşanmaktadır.

Odamızda hekim arkadaşlarımızla birlikte bilimsel, sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetler yapmak istiyoruz.

Ancak, maalesef yine COVİD-19 pandemisi nedeni ile bu organizasyonları ertelenmek zorunda kalıyoruz.

Yine de, Odamız bünyesindeki “TIPTAN SESLER KOROSU”nun yetenekli sesleri ve değerli Sadi Cesuroğlu, Sercan Taşbaş hocalarımız ve Nafiz Tok yönetmenimiz ile “SAĞLIK İÇİN SÖYLE “ projemizi gerçekleştirdik.

Bu ölüm kokan ve korkulu salgın günlerini aşmak için, fiziksel mesafeye dikkat ederek, sosyal ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirmek güçlü bir mücadele ruhu ve yaşam felsefesi gerektirir.

Umudu hepimiz adına yükselten ve yaşama tutunma duygumuzu coşturan sanatçı hekim arkadaşlarımızı, yönetmenimiz ve hocalarımızı hepimiz adına kutluyorum.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.