Haberci Kuş

DENİZLİ’DE RİSKLİ ALAN SAYISI YÜKSELDİ

Denizli’nin korona virüs yoğunluk haritası güncellendi. 31 Ağustos verilerine göre Denizli’de il merkezi ile 7 ilçede en yüksek riskli alan olan kırmızı ile işaretlenen alan sayısı hızla artıyor. Sağlık Bakanlığı verilene göre Denizli’de riskli alan sayısı 50’ye dayandı. İl merkezinde özellikle şehrin büyük çoğunluğunun yaşadığı merkez ve çevresindeki mahallelerde yoğunluk dikkat çekiyor.

DENİZLİ’DE RİSKLİ ALAN SAYISI YÜKSELDİ
816
31 Ağustos 2020 - 13:00

Denizli’de korona virüs yoğunluk haritası güncellendi. Sağlık Bakanlığı’nın mobil uygulaması olan Hayat Eve Sığar verilerine göre Denizli’de son günlerde yoğunluğun iyice arttığı göze çarpıyor. Verilerin sürekli güncellendiği uygulamada yer alan 31 Ağustos verilerine göre şehir merkezinde en riskli alan olarak belirlenen kırmızı noktalı alan sayısının 50’ye yaklaştığı görülebiliyor. Yoğunluğun çok sayıda alanda hızla artması da dikkat çekiyor.

ŞEHRİN EN KALABALIK YERİ ‘KIRMIZI’

Tüm Türkiye’de hızla artan vaka sayılarına karşı Denizli’de de resmi bir açıklama olmasa da vaka sayısının hızla arttığı sanılıyor. Uygulamada yer alan yoğunluk haritasında şehrin en kalabalık yeri olan Delikliçınar Meydanı ve Gazi Bulvarı çevresinin de kırmızı ile işaretlenmesi de dikkatlerden kaçmıyor.

KIRMIZI ALAN SAYISI 50’YE YAKLAŞTI

Denizli’de kırmızı ile işaretlenen alan sayısı ise 50’ye yaklaştı. Hayat Eve Sığar verilerine göre 15 Mayıs, Topraklık, Pelitlibağ, Fesleğen, Atalar, Mehmetçik, Sırakapılar, Asmalıevler, Kınıklı, Bağbaşı, Zeytinköy, Kayıhan, Cumhuriyet, Fatih, Deliktaş, Anafartalar, Sevindik, Aktepe, Karşıyaka, Sümer, İlbade, Esentepe, Meska, Bahçelievler, İstiklal, İncilipınar, Gerzele, Servergazi, Akkonak, Karaman, Alparslan, Gültepe ve Gümüşler ile Çakmak, Selçukbey Mahallelerinde bir ya da birden fazla alanda kırmızı ile işaretlenmiş alanlar yer alıyor.

İLÇELERDE DE DURUM KRİTİK

İl merkezinde bu durum yaşanırken, ilçelerde de durum kritik seviyede. Acıpayam, Buldan, Tavas, Kale, Çivril, Bozkurt ve Sarayköy ilçelerinde bir ya da birden fazla riskli alan bulunurken, Çameli, Çardak ve Serinhisar’da ise düşük riskte alan yer alıyor. Bu ilçeler dışında kalan Çameli, Beyağaç, Güney, Bekilli, Baklan, Çal ilçelerinde ise Sağlık Bakanlığı verilerine göre hasta bulunmuyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.