DENİZLİ LİSESİ'NİN DERSLİK SORUNU: HEM BİNASİ ÇÖZÜM MÜ?

Denizli Lisesi'nin bahçesinde yer alan Halk Eğitim Merkezi (HEM) binasının, Denizli Lisesi'ne ek derslik yapılması kararı öğretmenler ve Eğitim-İş Sendikası tarafından tepkiyle karşılandı.

  • 09 Temmuz 2024 - 23:17
  • Son Güncelleme : 09 Temmuz 2024 - 23:22

Eğitim-İş 2 No’lu Şube Başkanı Tahir Çetin, binanın derslik için uygun olmadığını belirterek, karardan vazgeçilmesini istedi.

Çetin, "Denizli Lisesi, 3 farklı binada eğitim veriyor. Ancak depreme dayanıksız olduğu yıllardır bilinen A ve C blok binaları bu yıl güçlendirme kapsamına alınınca, yerleşecek olan ve halen okuyan öğrenciler açıkta kalacak. Tarihi binada ikili eğitime geçilse bile 5 derslik yetersiz kalacak. Pamukkale Halk Eğitim Müdürlüğü binası bir çözüm değil, yeni sorunlara davetiye çıkarmaktır. Halk Eğitim Müdürlüğünün binası Denizli Lisesinin derslik gereksinimini çözmez. Halk Eğitimin fiziki yapısı örgün eğitime uygun dersliklerden oluşmuyor. Küçük ve farklı planlarda derslikleri bulunmaktadır. Gerçekten çözüm aranıyorsa, bir an önce derslik ve okul yapımı için adımların atılması gerekmektedir." ifadelerini kullandı.