Haberci Kuş

Denizli İçmesuyu İsale Hattı Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Denizli İçmesuyu İsale Hattı Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor
205
09 Eylül 2020 - 8:50

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 2003-2020 yılları arasında Denizli iline toplam 3.278.975.490 TL yatırım yapılmıştır. 2026 yılı sonuna kadar 3 adet içmesuyu tesisi tamamlanacak olup, toplamda 669.000 kişi için yılda 34,84 milyon m³ içmesuyu temin edilecektir.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız yaptığı yazılı açıklamada;  “Denizli İçmesuyu İsale Hattı” projesi ile Denizli İl Merkezi, Honaz ilçesi, Kaklık, Menteşe, Dereçiftlik, Aşağıdere, Karateke, Emirazizli, Ovacık, Gürleyik, Kocabaş, Kızılyer, Salihağa, Ahmetli, Üzerlik, Tosunlar, Sığma, Şamlı ve Mahmutlu Mahalleleri olmak üzere toplam 19 adet yerleşim yerinin 2050 yılına kadar içme, kullanma ve endüstri suyu ihtiyacı 2017 yılında işletmeye alınan Akbaş Barajı ve Pınarbaşı Kaynaklarından karşılanacaktır. Denizli İçmesuyu projesi ile Denizli ilimize menba kalitesinde içme ve kullanma suyu verilecektir. 53 kilometrelik Denizli İçmesuyu İsale Hattı işinde bugüne kadar toplam 11 kilometre uzunluğunda 1.100 mm’lik çelik isale hattı borusu ile 23 adet vantuz ve tahliye yapısının imalatı tamamlanmış olup, bugün itibariyle içmesuyu isale hattı işinde %11 fiziki gerçekleşme sağlanmış olup çalışmalar aralıksız devam etmektedir.” dedi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.