Haberci Kuş

BU KUZU ANNE DİYOR VE BEZ TAKIYOR

BU KUZU ANNE DİYOR VE BEZ TAKIYOR
310
09 Eylül 2020 - 8:19

Sarayköy ilçesi Turan Mahallesinde esnaflık yapan 3 çocuk annesi 40 yaşındaki Raziye Ay’ın hayatı birkaç ay önce kendisine hediye edilen annesiz kalmış bir kuzu ile değişti. Birkaç ay önce annesi doğumdan 1 hafta sonra ölen ve diğer koyunlar tarafından bakılmayan kuzuyu sahibi Raziye Ay’a bakması için hediye olarak verdi.

Tanışır tanışmaz birbirine ısınan Ay ve kuzu güzel bir ilişki kurdu. Raziye Ay’ı annesi yerine koyan kuzu sokaklarda ve her yerde Ay, nereye giderse peşinden gidiyor, onsuz asla duramaz oldu. Raziye Ay’da bir bebeğe çocuğa bakar gibi kuzuyla ilgilenmeye başladı. Dışarıda dolaşırken veya iş yerinde kontrol amacıyla altına bez bağladı.  İkiliye bir bakan bir daha bakarken Sarayköy sokaklarında ise renkli görüntüler oluşturuyorlar.

ANNE DİYE SES ÇIKARIYOR

Kısa bir süre önce yaşadığı tatsız bir olayı anlatan Ay, “Polisler yanıma geldi ve biz senin yanına gelirken kuzunda sana ulaşmaya çalışıyordu ve anne diye seslendiğini kulaklarımızla duyduk dediler. Aynı şekilde gittiğim kurumlarda kuzu beni dışarıda beklerken görevlilerde aynısını söylüyor sana anne diye sesleniyor dediler” dedi.

HAYVANLAR HERKESTEN DAHA SADIK DAHA SAMİMİ CANLILAR

Hayatının zor bir dönemini geride bıraktığını ifade eden Raziye Ay, “Bugüne kadar hiçbir insandan görmediğim sevgiyi ve samimiyeti ben kuzuda gördüm. O bana ne kadar bağlıysa bende ona o kadar bağlıyım. İnsanlar gibi nankörlük ya da kötülük bilmiyorlar. Siz sevgiyle yaklaştıkça onlardan da sadece sevgi görüyorsunuz” dedi.

Kaynak saraykoy.com.tr

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.