Haberci Kuş

DENİZLİ BAROSU TEPKİ GÖSTERDİ BAŞKAN İLHAN FEYZİOĞLU’NA YÜKLENDİ

Ankara’ya yürüyen avukatlara Ankara girişinde polis müdahale ederek yürümelerini engelledi. Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan Yol TV’ye yaptığı açıklamada, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğluna tepki gösterdi. Aynı zaman diliminde Denizli Barosu da sessiz kalmadı.

DENİZLİ BAROSU TEPKİ GÖSTERDİ BAŞKAN İLHAN FEYZİOĞLU’NA YÜKLENDİ
129
22 Haziran 2020 - 17:46

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan’ın da aralarında olduğu bulunduğu avukatlar geçtiğimiz Cuma günü ‘Savunma yürüyor’ diyerek Ankara’ya yürüyüşe geçti. Baroların yapısının değiştirilmesini istemeyen avukatların yürüyüşüne Ankara’da polis müdahale ederek yürüyüşü engelledi. Ankara’da avukatların mücadelesi sürerken Denizli Barosu da Denizli’de Baro önünde gerçekleştirdiği basın açıklaması ile tepki gösterdi.

Avukatlar adına basın açıklamasını yapan Denizli Barosu Avukat Hakları Komisyonu Başkanı Kerem Onur, “#savunmayürüyor eylemi bugün Baro Başkanlarının Anıtkabir’de yapacağı basın açıklamasıyla sonlandırılacaktı. Ancak gelinen noktada Baro Başkanlarımızın bu yürüyüşü kolluk tarafından engellenmiştir” dedi.

Onur açıklamasında: “Ankara’ya yürümek üzere anayasal haklarını kullanan 51 Baro Başkanı Ankara girişinde kolluğun haksız, hukuksuz, orantısız müdahalesiyle karşılaşmış; bazı baro başkanları fiziksel müdahaleye uğramış ve Gaziantep Baro Başkanımız kolluk tarafından darp edilmiştir” sözleriyle polislerin orantısız müdahalesine tepki gösterdi.

İLHAN, ANKARA’DAN FEYZİOĞLU’NA YÜKLENDİ

Ankara’ya yürüyen avukatlara Ankara girişinde polis müdahale ederek yürümelerini engellemesi üzerine Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan Yol TV’ye yaptığı açıklamada, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğluna tepki gösterdi.

Feyzioğlu’nun müdahaleye maruz kalan avukatların yanında olmak yerine Anıtkabir’den fotoğraf paylaşmasına tepki gösteren Denizli Barosu Başkanı İlhan: “Biz yargıyla ilgili yürüdüğümüzü çok iyi biliyoruz. Kendisi niçin hareket etmiş onu merak ediyorum. 15 Baro Başkanıyla Anıtkabir’e gitmiş. Biz de Anıtkabir’e gitmek için gördüğünüz gibi bunlara katlanmak, bunları yaşamak zorunda kalıyoruz” dedi.

“DEVLETİN POLİSİ DEVLETİN ANAYASASINA AYKIRI DAVRANIYOR”

Polislerin trafiği avukatların yürüyüş güzergahına yönlendirdiği görüntüleri gösteren İlhan, “Amir trafiği durdurmak yerine hareket halindeki arabaları, avukatların üzerine gelmesi konusunda yönlendirmeye çalışıyor. Bunu görünce inanmak istemedik, inanamadık. Biz demokratik hakkımızı kullanmak adına kilometrelerce yol yürümüşüz. Yaşımız 50’nin üzerinde, burada 20’li yaşlardaki polislere bizi tartaklattırıyorlar. Devletin polisi devletin anayasasına aykırı davranıyor. Bunu da aldığı talimatlara dayandırıyor. ‘İstediğiniz yere şikayet edin, suç duyurusunda bulunun’ diyorlar. Bize işimizi öğretiyorlar. Biz de hukukçuyuz hukuk çevresinde tespit ettiğimiz hukuka aykırılıklara mutlaka suç duyurusunda bulunacağız.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.