Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

ÇÖZÜM VERGİ DEĞİL KAYIT DIŞININ ÖNÜNE GEÇMEK!

Otonomi Denizli Başkanı Berzan Taşer, ikinci el araç satışlarından binde 5 vergi almak için atılan adımları eleştirerek önceliğin kayıt dışı olması konusunda vurgu yaptı. 

ÇÖZÜM VERGİ DEĞİL KAYIT DIŞININ ÖNÜNE GEÇMEK!
01 Mart 2021 - 12:20

Vergi alımının gündeme düşmesiyle birlikte açıklama yapan Otonomi Denizli Başkanı Berzan Taşer; “Maliye ve Hazine Bakanlığının TBMM’ ye gönderdiği yeni vergi reformu maalesef 2. el otomobil sektörünün de içinde bulunduğu bir vergi dilimini barındırıyor. Bu vergi maliyetlerimizi artırmanın yanı sıra yıllardır dile getirdiğimiz ve bir türlü hayata geçmeyen kayıt dışı ticaret ile mücadeleye ek bir kayıt dışı yolu açılmış olacaktır” dedi.

Yönetime geldiği günden beri kayıt dışı satışlarla ilgili vurgu yapan Başkan Taşer; “Zaten piyasanın dar olduğu bir dönemde bu sefer vergiden kaçmak için güvene dayanıp satışı alınmayacak araçlarda 2. ve 3. şahıslar dahi olmak üzere ciddi bir mağduriyet zincirini de beraberinde getirecek. Bu ticari alanda bir vergi sorunu var ise sebebi son 2-3 yıldır ortalama 3 ile 6 milyon arası kayıt dışı satışı gerçekleşmiş olmasıdır. Bu araçların biz tacir ve tüccarların yapmış olması zaten devlet kasasına ciddi bir vergi girdisi sağlamış olacaktır” dedi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.