Haberci Kuş

CHP DENİZLİ’DEN MADEN ARAMA İHALESİNE TEPKİ

Denizli’de 12 sahada altın arama yapılacak olmasına bir tepki de CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’ndan geldi. Çavuşoğlu, Hükümetin ekonomiyi düzeltmek yerine gözünü Denizli’nin turizm ve tarım cenneti verimli topraklarına diktiğini söyledi ve “Altın arama faaliyetleri sonrasında meydana gelecek tahribatın altından kalkamayız” dedi.

CHP DENİZLİ’DEN MADEN ARAMA İHALESİNE TEPKİ
160
19 Ağustos 2020 - 7:38

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü(MAPEG), Denizli’de bazı ilçelerdeki 12 alanda altın aramak için ihaleye çıkma kararı aldı. Alanlar arasındaki Yayla Gölü çevresindeki alanda yapılacak olan ihaleyi erteleyen MAPEG, geri kalan 11 saha için ise ihaleyi 31 Ağustos’ta yapmayı hedefliyor. Çevrecilerin büyük tepki gösterdiği altın arama ihalesine bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’ndan geldi.

BEDEL ÖDEYECEK OLANLAR DURURKEN İKTİDAR DENİZLİ’Yİ SEÇTİ

Türk Ekonomisinin tepetaklak olduğunu ve Türk Lirası’nın hızla değer kaybettiğine dikkat çeken Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Günümüzde altın kurunun rekor üstüne rekor kırdığı, ekonomimizin tepetaklak gittiği bu buhranda; sorumlu olarak bedel ödemesi gereken başta sosyete damat iken, ekonomi politikalarını belirleyenler iken, iktidar yine Denizlimizin doğasını seçmiştir. Biz ekonomik koşulların vahametine değinerek, yıllardır üretimin önemine dikkat çekiyoruz. Zira tarım ve turizm cenneti olan ülkemizin saman dahi ithal eder duruma getirilmesi, basiretsiz tarım ve üretim politikalarının sonucudur” dedi.

ÜRETİM TEŞVİK EDİLMELİ

Denizli’nin verimli ovalarında üretim yapan çiftçilerin desteklenmesi gerekirken bu arazilerde altın aramanın ilerde telafisi olmayan sonuçları olacağını belirten Çavuşoğlu, “Bu durumda yapılması gereken tarımı teşvik etmek ve üreticiyi desteklemek iken; iktidarın yörüklerin diyarı Tavas’ın verimli ovasını, başta biberi olmak üzere dünyada ve Türkiye’de marka olmuş Tabae antik kenti ile ünlü Kale’mizi, Büyük Menderes’in verimli topraklarından geçtiği Çal’ımızı, Bekilli’mizi tarım cenneti Çameli Elmalı’mızın verimli topraklarını kurban ediyor oluşunu kabul etmiyoruz ve uyarıyoruz: Bizim üretimiyle, tarımıyla, turizmiyle ve doğasıyla zaten altın değerinde olan Denizli topraklarımızın; altın arama faaliyetleri sonrasında uğrayacağı zararın ve tahribatı ‘altın’dan ülke olarak kalkmayız” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.