CAMİ BAHÇESİNDE UYUŞTURUCU İÇİLDİĞİNİ SÖYLEYEN MAHALLELİ TEDİRGİN

Denizli’nin Çivril ilçesinde, bazı cami bahçelerinde çocukların uyuşturucu kullandığı iddia edildi. Vatandaşlar, durumdan tedirgin olurken, konuyla ilgili olarak İlçe Müftülüğünden ise bir açıklama yapılmadı.

  • 21 Ekim 2021 - 18:02
  • 932

Genç Çivril Gazetesi’nin haberine göre, Çivril’de bazı cami bahçelerinde çocukların uyuşturucu kullandığını söyleyen vatandaşlar İlçe Müftülüğü ’nü göreve davet etti. Çivril’de vatandaşların iddiasına göre bazı camilerde çocuklar uyuşturucu kullanıldığı ileri sürdü. 

“İLÇE MÜFTÜSÜNÜ GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

İlçe Müftülüğünün görevinin camileri kontrol etmek olduğunu hatırlatan vatandaşlar “Çivril İlçe Müftümüz göreve geldiği günden bu yana kaç tane camiye gidip kontrol etti. Çocuklar caminin avlusunda uyuşturucu kullanıyor. Bu çocuklar ilim yuvasında bunu yapıyor. Hadi camileri denetlemiyor. Halk arasında dolaşan dedikodulara da itibar edip gidip kontrol etmiyor. Öyle Cabar Şehitliği’ni ziyaret edip poz vermekle ya da imamlar gününü kutlamakla müftü olunmaz. Bu ilçe boş bir ilçe değil. İlim yuvası dediğimiz, değerlerimiz olan camilerimiz pislik yuvası olmuş. Çocuklarımızı dine çekmemiz gerekirken daha onları kötülükten alıkoyamıyoruz. Denetleme yapılsın. Cami ve tuvaletlere bakılsın. İmamlar sorumlu oldukları camileri sık sık kontrol etsin. Çocuklarımızı kaybetmeyelim. Buradan İlçe Müftüsü Kadir Küçük’ü göreve davet ediyoruz ”dedi.