Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

ÇAL’A YENİ AMBULANS GELDİ, AKCAN İKİNCİ AMBULANS İÇİN SÖZ ALDI

SAĞLIK Bakanlığı, ilçemize tam donanımlı ambulans gönderdi. Yeni ambulans için tören yapılırken, Belediye Başkanı Fethi Akcan, ikinci ambulansın birkaç hafta içinde teslimi için AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, milletvekili Şahin Tin ve İl Sağlık Müdürü Dr.Berna Öztürk’ten söz aldı. Akcan, Çal Devlet Hastanesi’ndeki hekim sıkıntısının da aza indirildiğini, iki uzmanın daha gelmesiyle sorun kalmayacağını söyledi.

ÇAL’A YENİ AMBULANS GELDİ, AKCAN İKİNCİ AMBULANS İÇİN SÖZ ALDI
11 Şubat 2021 - 9:44

Çal’a yeni gelen tam donanımlı ambulans için Çal Acil Sağlık İstasyonu’nda tören düzenlendi. Törene Belediye Başkanı Fethi Akcan, Kaymakam Selin Sarı, AK Parti İlçe Başkanı Yüksel Yılmaz’da katıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, milletvekili Şahin Tin ve İl Sağlık Müdürü Dr.Berna Öztürk’te törene video konferans sistemi ile katıldı.

“ÇAL’IN SAĞLIK SORUNU BİTİYOR”

Video konferans sisteminde Özkan, Tin ve Öztürk’e seslenen Başkan Akcan, “Yeni ambulansımız geldi. Çal Devlet Hastanesi’ne verdiğiniz bir ambulans sözü daha var. 2-3 hafta içinde o ambulansı da bekliyoruz. Vekillerimiz ve sağlık müdüründen söz almanın mutluğunu yaşıyoruz. Çal Devlet Hastanesi’ne geçtiğimiz günlerde 2 dahiliye ve 1 aile hekimi uzmanı atandı. 7 pratisyen hekim görev yapıyor. Genel cerrah ile anestezi uzmanı da atandığında hastanemizin personel sorunu kalmayacak. Çal’ın sağlık sorunu bitiyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“DENİZLİ’YE YENİ GELEN 3 AMBULANSTAN BİRİ ÇAL’IN OLDU”

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan ise, Sağlık Bakanlığı’nın Denizli’ye 3 yeni ambulans gönderdiğini, bunlardan 1’inin Çal’a verildiğini söyledi. Özkan, kısa süre içinde Çal Devlet Hastanesi’ne de ambulans gönderileceğini müjdeleyerek, “Öncelikle cephedeki Mehmetçik gibi çalışan sağlık çalışanlarını kutluyorum. Yılda 200 milyar liranın üzerinde sağlık harcaması yapılıyor. Buda bizim sağlığa ne denli önem verdiğimizi gösteriyor. Nitelikli yatak, hastane ve ambulans sayımız artıyor” diye konuştu.

DENİZLİ’YE ŞEHİR HASTANESİ

Ak Parti Milletvekili Şahin Tin, “Çal’a gönderilen ambulansı kullanmayı Allah nasip etmesin ama ihtiyaç olduğunda da en iyisi olsun istiyoruz. Denizli’ye şehir hastanesi yapılacak. Yapıldığında Denizli’nin hiçbir sağlık sorunu kalmayacak. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’a, ilçenin sağlık sorunlarının çözümü için verdiği mücadeleden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise, Çal’daki ambulansın yılda ortalama 2 bin kilometre yol katettiğini ve 1520 kilometre karelik alana hizmet verdiğini söyleyerek, “Başkan Akcan’ın Çal Devlet Hastanesi’ne ısrarla istediği ambulansta en kısa zamanda gelecektir. Verilen sözler tutulacaktır” değerlendirmesinde bulundu.
Konuşmaların ardından ambulansın açılış törene kurdela kesimiyle sona erdi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.