BOZKURT BELEDİYESİ'NDEN MANAVGAT İÇİN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Manavgat yangınına sessiz kalmadı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in sosyal medyadan yaptığı yardım çağrısı üzerine Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Manavgat halkıyla dayanışmak için bir açıklama yayınladı.

  • 31 Temmuz 2021 - 13:42
  • 116

Manavgattaki çiftçilere yem yardımı yapmak isteyen Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik tarafından yapılan açıklamada: 

“Sevgili hemşehrilerim, dostlarım, kardeşlerim… Sizlerden bir ablanız ve kardeşiniz olarak önemli bir ricada bulunmak istiyorum. Bizler geçimimizi tarım ve hayvancılıkla yapan bir ilçeyiz. Yaz kış demeden toprakla uğraşır, bin bir zorlukla ekmeğimizi kazanırız. Biliyorum, bu yıl her şey çok kötü geçti. Yine biliyorum, bu yıl kıtlık kapımıza kadar dayandı. Ancak biz, dara düşenle elimizde kalan bir dilim ekmeği dahi bölüşen insanlarız.  

Manavgat günlerdir yanıyor. Ormanları, köyleri neredeyse yok oldu. Çiftçi ve besicilerin elinde avucunda olan her şey tamamen küle döndü. Kurtulan hayvanların da maalesef şu an için yiyecek tek lokması yok. Büyük bir deprem yaşamış ve depremden sonra birçok il ve ilçeden zor zamanda destek almış bir halk olarak, şimdi sıra bizde. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sosyal medyadan bir çağrı yaptı. Oradaki çiftçilerimize acil bir şekilde yem ulaştırılmalı. Elinizde saman, yeşil saman, yonca ve hayvan yemi olarak ne varsa, 10 balya, 1 balya ya da sadece bir avuç da olsa, lütfen bunu belediyemize ulaştırın. Siz gelemiyorsanız beni arayın. Bizzat gelip evlerinizden toplayalım. Bozkurt halkı olarak Manavgatlı kardeşlerimizin yangınına bu şekilde bir damla da olsa su dökelim. Yardımlarınızı bekliyoruz. Hepinize şimdiden sonsuz teşekkür ederim.” ifadeleri kullanıldı. 

Şeniz Doğan