Haberci Kuş

BİZLER BİR AİLEYİZ BİR BÜTÜNÜZ

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Koruyucu Aileleri ve ÖYKÜ(Öksüz, Yetim ve Kimsesizler Üzülmesin) çocukları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Başkan Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak ÖYKÜ projesi ile öksüz ve yetim çocuklarımıza dokunmak, onlara hayatta birey olmayı öğretmek, onları sosyal hayatın içine katmak için büyük bir çaba sarf ettik. Eğer ki bu projemiz bir öksüz yetim çocuğumuza faydalı olduğuysa, eğer onu topluma kazandırabildiysek bizim için ne mutlu. Vicdan sahibi sizlere, koruyucu ailelerimize çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız” dedi.

BİZLER BİR AİLEYİZ BİR BÜTÜNÜZ
651
21 Mayıs 2019 - 13:08

İftar yemeğine Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denizli İl Müdür Yardımcısı Bayram Gökhan Çakırlı,  Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Atıcı Bakcan, aileler ve çocuklar katıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bugün Dünya Yetimler Günü. Bugün toplumumuzda bir farkındalık yaratır, insanlarımız bu konuda bilinçlenir. Bizler Merkezefendi Belediyesi olarak “öksüz, yetim, kimsesizler üzülmesin” projesi ile başlattığımız öykü projesi ile öksüz ve yetim çocuklarımıza dokunmak, onlara hayatta birey olmayı öğretmek, onları sosyal hayatın içine katmak için büyük bir çaba sarf ettik. Eğer ki bu projemiz bir öksüz yetim çocuğumuza faydalı olduğuysa, eğer onu topluma kazandırabildiysek bizim için ne mutlu” dedi.

“KORUYUCU AİLELİK SİSTEMİNİ SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ”

Koruyucu ailelik sistemini sonuna kadar desteklediklerini belirten Başkan Doğan, “Maalesef ailelerimiz çeşitli sebeplerle birlikteliklerini devam ettiremiyorlar. Bu durumda en çok çocuklarımız mağdur oluyor. İşte devletimiz her ne kadar yurtlarıyla, imkânlarıyla çocuklarımıza sahip olsa da bir anne ve baba şefkatinden yoksun olarak büyüyen çocuğumuz maalesef hayata bir sıfır yenik başlıyor. Bizler bu anlamda yeni dönemde Merkezefendi Belediyesi olarak koruyucu ailelik sistemini sonuna kadar destekliyoruz. Proje anlamında da talepler anlamında da yetki ve sorumluluğumuz dâhilinde elimizi taşın altına koymaya hazırız” diye konuştu.

“VİCDAN SAHİBİ KORUYUCU AİLELERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkan Doğan, “Bir taraftan öksüz ve yetim çocuklarımıza devletimiz sahip çıkarken bir taraftan siz değerli koruyucu ailelerimiz sahip çıkarak onlara topluma faydalı bir birey olarak hazırlamaya çalışıyor. Bu anlamda vicdan sahibi sizlere, koruyucu ailelerimize çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Ama ne mutlu ki son dönemlerde gözlemlediğimiz bir olay var ki, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızda da koruyucu aile sistemini gönülden destekliyor ve bu konuda da gerçekten özendirmek ve bilinçlendirmek adına birçok proje yapıyor” dedi.

“SÖZ KONUSU ÇOCUKLARSA AKAN SULAR DURUYOR”

Merkezefendi Belediye Başkanı Doğan, söz konusu çocuklar ise akan suların durduğunu belirtti. Başkan Doğan, “Sizler anne ve baba olmanın sadece biyolojik olay olmadığını, bir çocuğu büyütmenin onun fiziksel ihtiyacının karşılamanın, onu bir birey yapmanın, onu dış kötülüklerden korumanın ne olduğunu biliyorsunuz. Bu anlamda, bu yaptığınız fedakârlık inanın ki hiç unutulmayacaktır. Bizler yine Merkezefendi Belediyesi olarak yeni dönemde de sizlerle olan, koruyucu ailelerimizle olan bütün ilişkilerimizi devam ettirmek istiyoruz. Sizin talepleriniz konusunda da her türlü talebinize, projenize hazırız. Özellikle de bir kadın başkan olarak, çocuklar söz konusu olduğunda inanın ki benim için de akan sular duruyor. Bu güzel topluluktan çok gurur duydum. Denizli’de böyle bir topluluğun, koruyucu aile sistemin bu denli gelişmiş ve yerleşmiş olmasından çok gurur duydum. Bizler bir aileyiz. Bizler bir bütünüz. O anlamda her zaman Merkezefendi Belediyesi ve şahsım adına sizlerin yanındayız. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

EMİROĞLU, “DENİZLİ’DE 131 KORUYUCU AİLE YANINDA 166 ÇOCUĞUMUZ BULUNMAKTA”

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu ise, “Denizli’nin, farkı şekillerde, farklı hizmet alanları içerisinde, hep sorumluluk sahibi olduğunu ve sorumluluklarını şevkle yerine getirmiş olduğunu gördüm. Aynı şekilde Başkanımızın yaklaşımını ve koruyucu aileler konusunda da Denizli iyi bir seviyede. Denizli’de şuan 131 koruyucu aile yanında 166 çocuğumuz bulunmakta. Bütün çocuklarımız bir aile yanında büyürler, yetişirler, sevgiden mahrum kalmazlar, toplum içerisinde değerlerini bulurlar” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.