Haberci Kuş

Başkan Mehmet Ali Yılmaz’dan 15 Temmuz mesajı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 15 Temmuz ile ilgili yayımladığı mesajında, “Milletimiz, her zorluk karşısında olduğu gibi yine tek vücut oldu” ifadelerini kullandı.

Başkan Mehmet Ali Yılmaz’dan 15 Temmuz mesajı
235
15 Temmuz 2020 - 6:23

Başkan Yılmaz, 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “15 Temmuz gecesi ülkemiz çok mühim bir darboğazdan geçmiştir.15 Temmuz 2016’da demokrasimize, birliğimize ve dirliğimize kast eden bir darbe girişimine şahitlik ettik.Bu zorlu süreç bizlere bütün şeffaflığı ile göstermiştir ki;son yıllarda artan bölgesel ağırlığıyla devletimiz,küresel ve egemen güçlere ve onların senaryolarına dur demek sureti ile direncini ve millet olma bilincini ispat etmiştir.
Memleketimizin meclisine, seçilmiş temsilcilerine ve millî iradesine karşı yapılan bu ihanet dolu girişimi bertaraf eden aziz milletimiz; devletinin bekasına ve demokratik iradesine sahip çıkarak tüm dünyaya onurlu bir duruş ve insan hakları dersi vermiş,dünya siyasi tarihine altın harflerle geçmiştir.”ifadelerine yer verdi.

Başkan Yılmaz mesajında, “Asil milletimizin ülkemizin dört bir yanında,meydanlarında toplanarak verdiği demokrasi mücadelesi,tarihin en manidar direnişlerinden biridir. Köklü tarihiyle ve kadim kültürüyle milletimiz, iradesini bir avuç çapulcu darbeciye çiğnetmedi. Bu darbe girişimi karşısında her bir yurttaşımız omurgalı bir direnç sergilemiş, birlik ve beraberliğin en müstesna örneğini vermiştir. Bu duruş,millî birlik ve kardeşliğimizin gelecek yarınlara daha ümitli bakmamızı sağlamıştır.Dünya demokrasi tarihine geçen bu destan, demokrasi aşıklarına kıvanç kaynağı olmuştur.Hep birlikte kenetlenerek vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkan şanlı milletimizin bir mensubu olmaktan duyduğum gururu bir kere daha paylaşmak istiyorum.
Bu düşünceler ile bir kez daha 15 Temmuz gecesi şehit düşen vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli aileleri başta olmak üzere asil milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.