BAŞKAN ÇETİN'İ DARP EDEN TARAFTAR GRUBU LİDERLERİ: TEHDİT EDİLDİK!

Denizlispor Kongresinde aday çıkmadı ve kayyuma doğru sürüklenen kulüpte başkana yönelik bir darp olayı gerçekleşti. Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin’i yemek yediği restoranda taraftar grubu liderleri darp etti. Olayın ardından ifadelerini veren taraftar grubu liderleri "tehdit edildik" diyerek savunma yaptı.

  • 19 Haziran 2021 - 15:47
  • Son Güncelleme : 25 Ekim 2022 - 13:16

Denizlispor Başkanı Ali Çetin'in darp edildiği öğrenildi. Darp edenlerin taraftar grubu lideri olduğu öğrenilirken, şahısların ifadelerinde ki savunmaları ise tehdit edildikleri yönünde oldu.

Taraftar grubu liderlerine fiili ve sözlü saldırıda bulunarak ölümle tehdit ettiği, rüşvet teklif ettiği iddia edilen Başkan Çetin'in darp edilmesinin ardından yapılan şikayet üzerine karakola götürülen şahısların ifadeleri alındı. O ifadelere göre; Denizlispor taraftar grupları ve liderleri, kulübün yönetimsiz ve sahipsiz kalması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi önünde protesto amaçlı sessiz oturma eylemi yapma kararı aldı. Bu olayı sosyal medyadan gören Denizlispor’un mevcut başkanı taraftar grubu liderleri Okan Karcı, Soner Civli, Adem Özben, Murat Akar gibi isimleri Karakurt’ta oturduğu mekana çağırdı ve eylem yapmamalarını istedi. Ancak burada orta nokta bulunmayınca başkan Ali Çetin, taraftar grubu liderlerine yönelik küfür ve hakaret ederek saldırıda bulundu. Çetin’in aşırı alkollü olduğunı iddia eden taraftarlar, başkan Çetin’i sakinleştirmeye çalıştı. Ancak Çetin, burada taraftarlara yönelik, ağza alınmayacak hakaretler edince olanlar oldu ve tartışma kavgaya dönüştü. Kavganın ardından taraftar mekandan ayrıldı. Ali Çetin ve taraftar grupları ise birbirinden şikayetçi oldu. Bugün karakolda ifade veren taraftarlardan Çınar Horoz Gençlik başkanlarından Okan Karcı, “Biz Denizlispor’un sahipsiz kalması nedeniyle taraftar grupları olarak belediyenin önünde sessiz oturma eylemi yapma kararı aldık. Denizlispor7un Başkanı Ali Çetin bunu duymuş ve akşam bizi Karakurt’ta bir mekana çağırdı, bizde oraya gittik. Ancak çok alkollü olan Ali Çetin, bize protesto yapmamamızı söyleyerek 50 bin TL teklifte bulundu. Bizde kabul etmedik. Bunun üzerine Ali Çetin, ben ve arkadaşlarıma küfür etti, saldırdı, hakaret etti, rüşvet teklif etti ve ölümle tehdit etti. Biz misafir geldiğimiz ortamda neye uğradığımız şaşırdık. Kendisine ‘Lütfen başkanım küfü etme, hakaret etme” diyerek saldırmasını engellemeye çalışsak da kar etmedi. Bize hitaben, “Sizi bu memlekette gezdirmem, size ekmek yedirmem, benim bağlantılarım var. Burada emrimi bekleyen adamlarım var. Sizin kafanıza sıkar, baraj gölüne attırırım” diyerek hakaret ve küfür etti. Bu esnada arkadaşlarımızdan birisi, “Başkanım sakin ol. Niye böyle yapıyorsun. Sabah konuşalım, çok sarhoşun” dedi. Ancak Ali Çetin, ‘Siz kimsiniz beni protesto edecek’ diyerek fiili saldırıda bulundu, yumruk attı, masaya vurdu. Kendisinden şikayetçi olduk” diye konuştu. 

İŞTE O İFADE TUTANAĞI