Haberci Kuş

BAĞ’IN GÖREVİ RESMEN SONLANDIRILDI

Pamukkale Üniversitesi Rektörü görevinde iken eşine özel ilan açan ve görevinden uzaklaştırılan Hüseyin Bağ’ın görevine resmen son verildi.

BAĞ’IN GÖREVİ RESMEN SONLANDIRILDI
815
24 Eylül 2020 - 15:13

PAÜ, Personel Daire Başkanlığı bünyesinde personelim alımı yapılacağını duyurusunun ardından açıklanan kriterlerin Rektör Hüseyin Bağ’ın eşinin karşıladığı ve sadece eşinin başvurduğu bir ilan sonucu PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ hakkında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından soruşturma başlatılmıştı. Yaşanan gelişme sonucu görevinden uzaklaştırılan Hüseyin Bağ hakkında yeni gelişme yaşandı.

GÖREVİNE SON VERİLDİ

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ’ın görevine açılan soruşturma kapsamında son verildi.  Açıklamada şu ifadelere yer verdildi:’YÖK tarafından, 07.08.2020 tarihinde hakkında soruşturma açılan ve görevinden uzaklaştırılan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile ilgili soruşturma tamamlanmıştır. Bugün gerçekleştirilen “Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısı”nda verilen disiplin cezası nedeniyle Kanunen Rektörlük görevi sonlanmıştır’

Hüseyin Bağ’ın yerine vekaleten atanan Ahmet Kutluhan Pamukkale Üniversitesi Rektörü olarak görev yapıyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.