Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

AKIŞIK, ALBAYRAK İSTİFASINI YORUMLADI

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa haberini değerlendirdi. Akışık, “İstifasını sosyal medya hesabı üzerinden yayınlayan Albayrak’ın istifası sonrası görüyoruz ki Devlet ciddiyetinden hiçbir şey kalmamış. Alay eder gibi istifa edilmez, bu olsa olsa ‘Biz yedik Allah artırsın sofrayı kim kaldırırsa kaldırsın” demenin diğer türlüsüdür.” açıklamasını yaptı.

AKIŞIK, ALBAYRAK İSTİFASINI YORUMLADI
09 Kasım 2020 - 9:22

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın instagram hesabından bu akşam yapılan açıklamada istifa ettiği duyuruldu. Sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini duyuran Albayrak’a Denizli’den ilk tepki İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık’tan geldi.

Akışık, “Hepimiz iyi biliyoruz ki istifa etmek onurlu bir erdemdir. Son yıllarda ülkemizde istifa erdemini gerektiren o kadar çok olay yaşandı ki bu erdemi gösterebilen hiç kimse çıkmadı karşımıza. Hep suçlu arayanlar, karşılarında suçlayacak kimse kalmadığında birer birer gemiyi terk etmeye başladılar. Bunun son örneği ise Türkiye ekonomisini pozitif göstermeye çalışan, ekonominin e’sinden anlamayan, atamayla koltuk ve mevkii sahibi olan Berat Albayrak’tır. Misafir çocuğu gibi ekonominin başına geçip, dağıtıp gitti. Ülkedeki yoksul sayısı 30 milyonu aşmış, Türk milleti icralardan kafasını kaldıramıyor, her gün yüzlerce işyeri kapanıyor, dolar, Euro, altın almış başını gitmiş. Sonunda ekonomiyi bu hale getirenlerde gitti.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde hiçbir zaman bu kadar kötü yönetilmedi. Türk milleti tarihinde hiç bu kadar zor bir dönemden geçmedi, hiçbir zaman bu kadar alçaltılmadı. Vatandaş perişan, ekonomiyi bu hale getirenler ise sağlık sorunları bahanesiyle istifa ile kurtulabileceğini sanıyor. Bu millet sizi affetmeyecek, bu millet sizin yaptıklarınızı unutmayacak.” diye konuştu.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.