Haberci Kuş

50 BİNLİK ŞEFTALİ VURGUNU

Denizli’de hırsızlık bu sefer şeftali bahçelerine dadandı. Çivril’in Emircik ve Balçıkhisar mahallelerinden yaklaşık 50 bin lira değerinde şeftali çalındı.

50 BİNLİK ŞEFTALİ VURGUNU
297
12 Eylül 2020 - 11:47

Şeftali sezonunun açılması ile birlikte iş başına geçen hırsızların çeşitli bahçelerden yaklaşık 50 bin lira değerinde şeftali çalındığını iddia eden üretici “bu hırsızlardan bıktık”dedi.
Çivril’in bir çok mahallesinden hırsızlık ihbarları gelirken bu hırsızlardan illallah ettik diyen şeftali bahçesi sahipleri , “Bu bir değil iki değil her sezon aynı şeyleri yaşıyoruz. Bu hırsızlara bir önlem alamıyoruz. Geçen sene başka bahçelere girildi bu sene bizim bahçeye, önlem alınmazsa da gelecek sene de başka bahçelere girecekler.” dediler.

SEZONDA NE VARSA ONU ÇALIYORLAR

Hırsızların tür ayrımı olmadığını kaydeden bahçe sahipleri, “Bu hırsızlar bunu iş edinmişler. Bunlar şeftali elma ayrımı yapmıyorlar sezonda ne varsa onu çalıyorlar. Dün çekirdek çaldılar bu gün şeftali çalıyorlar yarında elma, armut çalacaklar. Buna bir son verilmeli üretici bir sene ürününün gözüne bakıyor. Hasat edip borcunu kapatacak olanlar var. Ürününün parasına güvenip oğlunu kızını evlendirecekler var. Ama elin oğlu geliyor girip bahçeye kendi malı gibi toplayıp doldurup gidiyor. Artık buna bir son verilmeli.” şeklinde konuştu.

ALAN OLMASA ÇALAN DA OLMAZ

Çivril’de çok çeşitli ürünlerin yetiştiği ve her ürünün farklı alıcıları olduğunu, bu hırsızlığa da dur diyebilecek olanların bu alıcılar olduğunu kaydeden üreticiler, “Çivril’de yetişen ürünlerin alıcıları genel olarak belli firmalar. Bu firmalar alımları yaparken şüphelendikleri kişilerin ürünlerini almasalar hırsızlar da satacak kimseyi bulamazlar. Yada bir zorunluluk getirilsin çiftçi belgesini göstermeyen kişilerin ürünleri alınmasın. Alıcılar üç kuruş aşağıya mal almak için bu hırsızları görmezden gelirlerse bizim daha çok ürünümüz çalınır.” dediler.

Kaynak genccivrilgazetesi.com

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.