15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANITI DEĞİŞİYOR

Merkezefendi Belediyesi, Temmuz ayı 1. Birleşim toplantısında önemli kararlara imza attı. Belediye Başkanvekili Osman Bartal başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önemli gündem maddeleri komisyona havale edildi.

  • 05 Temmuz 2024 - 19:20
  • Son Güncelleme : 05 Temmuz 2024 - 19:24

Toplantının öne çıkan maddelerinden biri, Merkezefendi Belediyesi kurucu başkanı Muhammet Subaşıoğlu döneminde yapılan ve çokça tartışmaya sebep olan 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nın değiştirilmesi konusu oldu. Bu kapsamda, Selçukbey Mahallesi'nde bulunan 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Şehir Yolu’na yeni bir Demokrasi Anıtı yapılması için yarışma düzenlenmesi kararlaştırıldı. Yarışmada dereceye giren tasarımlar ödüllendirilecek olup, birinciye 70 bin TL, ikinciye 20 bin TL, üçüncüye ise 15 bin TL ödül verilecek.

Toplantıda ayrıca, AK Parti’den meclis üyeliğinden istifa eden Ali Değirmenci’nin yerine Gürcan Çakır’ın Merkezefendi Belediyesi meclis üyesi olarak atanması kabul edildi. Çakır’ın meclise katılmasıyla birlikte belediyenin projeleri ve faaliyetleri üzerine görüşmeler devam etti.