ŞEHİDİMİZ ÇİVRİL’DE TOPRAĞA VERİLDİ

0

Bitlis’in Hizan ilçesinde görevde olan Jandarma timinin üzerine çığ düşmesi şehit olan 5 askerden birisi olan Jandarma Sağlıkçı Astsubay Hilmi Öz, baba ocağı olan Çivril’in Ömerli Mahallesi’nde toprağa verildi.

Yoğun yağış altında kılınan cenaze namazına Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şehidin ailesi, sevenleri ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sabah saatlerinde Bitlis’ten hava yoluyla Çardak Havalimanına getirilen Astsubay Öz’ün naaşı buradaki töreninin ardından Çivril ilçesine bağlı Ömerli Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Burada helallik alınan Öz için Ömerli Mahalle Camisinde cenaze namazı kılındı. İkindi namazına müteakip kılınan namaz öncesi Başbakan Binali Yıldırım’ın koruması olan Baba Hilmi Öz ile şehit kız ve erkek kardeşleri ve annesi dik durmaya çalıştı.

YEĞENİNİN ÖLÜMÜNE DAYANAMADI 

Küçük yeğeni Hilmi Öz’ün cenaze töreninden sonra yaşadığı üzüntü sonucu kalp krizi geçiren Kamile Tekin’in evinde vefat ettiği belirtildi. Mahallede bekleyen sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı Kabile Tekin’in cenazesinin yarın toprağa verileceği ifade edildi.