• basvur
  • BAŞVUR 2
  • başvur 3
  • başvur 4

logo

reklam

DENİZLİ VALİSİ BALON TURU İÇİN TARİH VERDİ

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Pamukkale’de daha önce başlatılan ancak bazı nedenlerle durdurulan Balon Turları yeni yılda yeniden başlıyor.

ori_manset-61-23-53


Bu konuda Vali Dr. Ahmet Altıparmak Denizlilere müjde vererek, ‘Beyaz Cennet’ Pamukkale’nin semalarında bu ay içerisinde Türk Hava Kurumu Gökçen Havacılık ve diğer özel balon işletmelerinin ilk uçuşlara başlayacağını söyledi.

Pamukkale’nin eşsiz bir doğa güzelliğine sahip olduğunu vurgulayan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, bu görsel güzelliğin her yönüyle tanıtılmasının önemli olduğunu vurguladı. Vali Altıparmak, çeşitli etkinlik ve aktivitelerle ziyaretçilerin güzel vakit geçirebileceği yerler ve ortamlar oluşturulmasının önemine değinerek, Pamukkale’de balon uçuşlarının bu ay içinde başlayacak olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

fotograf-1

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Pamukkale semalarını renklendirecek olan turların başlamasıyla ilgili olarak başta Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci olmak üzere, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici’ye, Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek ve kurul üyelerine, Denizli Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu Başkanı Sabahattin Kara ve komisyon üyelerine, Belediye Başkanlarımıza, Türk Hava Kurumu Gökçen Havacılık Genel Müdürü Erdoğan Arslantaş’a, Sivil Toplum Kuruluşu üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, “İnanıyorum ki bu görsel güzellik, İlimiz turizmini hareketlendirecek ve bütünüyle İlimize katkıda bulunarak artı değer katacaktır” dedi.

balon-ucusu-1

Denizli son dakika haberleri. Habercikus.com, Denizli haberleri.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ