ACIPAYAM’DA KAN DONDURAN OLAY

0

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde yaşayan hayvanseverlerin iddiaları Denizli gündemine bomba gibi düştü. İddiaya göre bir Alman Kurdu cinsi köpek sahibinin gözleri önünde vuruldu.

Edinilen bilgiye göre olay, Denizli’ye bağlı Acıpayam ilçesinde yaşandı. Hayvan severlerin iddiasına göre Uğur Dağ’a ait olan Alman kurdu cinsi köpek, gözlerinin önünde silahla vuruldu. M.İ. tarafından öldürüldüğü öğrenilen köpeğin ölümünün ardından olay yerine çağrılan jandarma tarafından sorgulanan M.İ. suçunu itiraf ediyor. Cinayette kullandığı silahın ruhsatsız olduğunu öğrenilen şüphelinin köpeği katletmekten değil sadece ruhsatsız tabanca bulundurmaktan ceza alacağı öğrenildi.

Olayın duyulmasının ardından hayvan severler durumu çok sert tepki gösterdi. Hayvan severler korkunç olayı sosyal medyadan, “Uğur Dağ’ın karneli sahipli köpeği çocuğunun gözleri önünde silahla vuruldu. Çocuğun durumunu tahmin etmek zor değil. Denizli Acıpayam’da gerçekleşen olayda olay yerine gelen jandarma tutanak tuttu silah ruhsatsız katil ise suçunu itiraf etti. Bu ülkede hayvan hakları olmadığı için korkusuzca köpeği ben vurdum diyen katil M.İ. silah ruhsatsız diye ceza alacak ama kimse ölen çocuğun hesabını sormayacak. Ve o katil elini kolunu sallayarak serbest kalacak. Ben sahibine tüm hayvan severler adına söz verdim şimdi dur demezsek cinayetler tecavüzler her dakika biraz daha çoğalacak” diyerek paylaştılar.