Yukatel Merkezefendi, Frutti Extra Cup basketbol turnuvasına katılacak

Bursa'da 15-18 Eylül'de "Frutti Extra Cup" basketbol turnuvası düzenlenecek.Bu yıl ilk kez yapılacak. Turnuvaya Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket'te katılacak.

  • 13 Eylül 2021 - 12:02
  • 109

Geleneksel hale getirilmesi planlanan turnuvada, Frutti Extra Bursaspor, ALBA Berlin, Darüşşafaka Tefken, Aliağa Petkim, Semt77 Yalovaspor ve Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket ekipleri mücadele edecek.


Ömer Kızıl, toplantıda yaptığı konuşmada, Frutti Extra Cup ile Bursa'nın ulusal ve uluslararası arenada basketbolla daha fazla tanınmaya başlanacağını belirtti.


Frutti Extra Bursaspor ile yaptıkları basketbol yatırımlarını bu turnuvayla sürdürmeye devam ettiklerini bildiren Kızıl, "Günlük bilet uygulamasına dönüldü ve her gün oynanacak iki maç için bilet satışı yapılacak. Bilet fiyatları 50 lira olarak belirlendi. Yani 50 liraya seyirciler 2 maç izleyecek. Final günü oynanacak 3 maçın biletleri de 75 lira olarak belirlendi. Yerimiz kısıtlı, saha içi 40 koltuk, tribünde de yaklaşık 200 seyirci olacak." ifadelerini kullandı.


Organizasyon kapsamında 2 grupta 3 gün sürecek maçların ardından 18 Eylül Cumartesi günü finallerde grup birincileri, ikincileri ve üçüncüleri karşılaşacak. Grup birincileri arasında yapılacak maçı kazanan, şampiyonluğu elde edecek.


Barış Spor Salonu'nda oynanacak turnuvanın maç programı şöyle:


15 Eylül Çarşamba:


Darüşşafaka Tekfen-Aliağa Petkim


Frutti Extra Bursaspor-ALBA Berlin


16 Eylül Perşembe:


Aliağa Petkim-Semt77 Yalovaspor


Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket-Frutti Extra Bursaspor


17 Eylül Cuma:


Semt77 Yalovaspor-Darüşşafaka Tekfen


ALBA Berlin-Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket

Şeniz Doğan