YUKATEL MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), 2021-2022 sezonunda salonlara kapasitelerinin yüzde 50'si, ayrıca localara da tüm kapasiteleri kadar seyirci alınacağını duyurdu.

  • 07 Temmuz 2021 - 20:35
  • 150

Bu sezon ING Basketbol Süper Ligi'nde ilk kez mücadele edecek olan Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basketbol'da yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. 

Asbaşkan Gökhan Gökşin, Federasyonun açıkladığı yüzde 50 kapasiteyle seyircilerin maçlara alınmasını değerlendirdi. Gökşin," Önümüzdeki günler itibarıyla kombine satışları başlayacak. Süper Lig takımları bu kararın çıkmasını bekliyordu. Bu bizim için de kulüpler için de çok önemli bir karar" dedi.

Gökşin," TBF nin aldığı %50 seyircili kararı bizi mutlu etti. Denizli halkının şampiyon takımıyla buluşacağı günü iple çekiyoruz. İnşallah en kısa zamanda da %100 seyircili oynanabilecek ortam oluşur. Kombine ve localar ile ilgili yönetim kurulumuzun çalışmaları devam ediyor. Bugüne kadar belirsizlik hakimdi seyirci konusunda ama artık bu ortadan kalktığına göre en hızlı bir şekilde kombineleri ve locaları belirleyip Denizli halkına en kısa zamanda duyuracağız"diye kinuştu.

Asbaşkan Veli Tefenlili ise seyirciyle buluşacakları için çok mutlu olduklarını söyledi. Tefenlili," Çok mutluyuz. Heyecanla Denizli'de oynanacak olan ilk lig maçımızı bekliyoruz" diye konuştu.

Şeniz Doğan