Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

YAYLA GÖLÜ’NDEKİ PİKNİKÇİLERE ÇAĞRI

YAYLA GÖLÜ’NDEKİ PİKNİKÇİLERE ÇAĞRI
13 Şubat 2021 - 10:06

Belediye Başkanı Mustafa Şevik; “İlçemizin doğal zenginliği olan Yayla Gölümüze hep birlikte sahip çıkalım, koruyalım. Çöplerimizi, belediyemize ait çöp toplama alanlarına atalım” çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle  “Kesin Korunacak Hassas Alan” ilan edilen bin 155 Rakımlı Süleymanlı Yayla Gölü, bünyesinde barındırdığı 180 çeşit kuş türü ve çok sayıda endemik bitki örtüsünün yanı sıra karacak ormanları arasında doğa harikası. Dört mevsim, kuş gözlemcileri ile doğa ve fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı olan Süleymanlı Yayla Gölü, piknikçilerin de vaz geçilmez alanlarından.  Piknikçilerin geride bıraktığı çöplerin Süleymanlı Yayla Gölü ekosistemine büyük zarar verdiğini söyleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, vatandaşlara biraz daha duyarlı olunması çağrısında bulundu.  Süleymanlı Yayla Gölü’nde Buldan Kaymakamlığı ve Belediyesi başta olmak üzere Jandarma’nın da yoğun önlem aldığını söyleyen Belediye Başkanı Şevik, “Belediyemizin çöpleri temizleyecek ekibi de var, ekipmanı da. Ekiplerimiz, periyodik olarak, belirli aralıklarla Yayla Gölü’nde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Ancak, doğaya verilen zararı telafi edemeyiz.  Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde Göl kenarında,  piknik yapmak, ailece keyifli birkaç saat geçirmek çok güzel.  Yalnızca, geride bırakılanlara dikkat edilmesi lazım. Bu çöpler çevre kirliliğine yol açtığı gibi, Gölümüzün ekosistemine de büyük zarar veriyor.  Doğa harikası gölümüze hep birlikte sahip çıkalım. Piknik bittikten sonra çöplerimizi doğaya gelişigüzel atmayalım. Belediyemize ait çöp toplama alanlarına atarak elbirliği ile Gölümüzü koruyalım” dedi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.